20 milionów kary za nieuczciwą reklamę suplementów diety

0
308

Kary za nieuczciwą i nierzetelną reklamę suplementów diety mają wynosić 20 mln zł. Takie suplementy produkują zwykle małe firmy, taka kara doprowadzi je do bankructwa.

Takie kary zawiera projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. W projekcie zaproponowano także wprowadzenie opłat za wprowadzenie do obrotu nowych suplementów diety.

– Kara została ustalona na poziomie 20 mln zł i jest to kwota bez precedensu, nawet jeżeli uwzględni się produkty lecznicze – mówi w rozmowie z MarketNews24 adw. Witold Błaszczyński z kancelarii prawniczej Kochański Zięba i Partnerzy (KZP). -Ta kwota będzie niemożliwa do egzekucji, na co zwracają uwagę prawnicy.

Od redakcji: To także poważny problem wśród społeczności polonijnej w Chicago, gdzie również reklamowane są rozmaite specyfiki, które, a to poprawią męskość, a to są pomocne w leczeniu raka. W polonijnych mediach sporo rozmaitych reklam, nie mających nic wspólnego z realnym światem. Wieloma takimi cudami zajmowało się Biuro Ochrony Konsumenta, funkcjonujące w biurze prokurator stanowej Lisy Madigan. Oszustwo medyczne, takie dorabianie się na ludzkiej naiwności ciągle jest popularne wśród Polonii.

Foto: Milionkobiet.pl

Wideo: @MarketNews24

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: