21 sierpnia pełne zaćmienie słońca

0
1034

Już dzisiaj  będziemy świadkami niesamowitego zjawiska astronomicznego. Całkowite zaćmienie Słońca sprawi, że w ciągu dnia zapanuje ciemność. Fani obserwacji astronomicznych z całego świata już ostrzą sobie zęby na tę datę. Na przykład w stanie Oregon, w miasteczku Madras, gdzie zaćmienie będzie doskonale widoczne w jednym  z obozów pod namiotami koczuje ponad 200 tysięcy osób.

Całkowite zaćmienie będzie widoczne na rozległym obszarze USA. Pas zaćmienia będzie przechodził przez stany Oregon, Idaho, Wyoming, Nebraska, Kansas, Missouri, Illinois, Kentucky, Tennessee, North Carolina, Georgia, South Carolina i to właśnie tam z pewnością wybiorą się fotografowie i obserwatorzy z całego świata.

Podobne zaćmienie będzie można oglądać również w Polsce, jednak… dopiero w 2135 roku. Zawiedzeni tym faktem mogą ucieszyć się, że już w 2020 i 2021 roku obejrzymy w Polsce zaćmienie częściowe (do obserwacji którego przydadzą się jednak specjalne okulary lub filtry z folii mylarowej).
Zaćmienie słońca nie będzie końcem naszej cywilizacji, choć nie brakuje także rozmaitych spiskowych teorii, dobrych dla rozmaitych wariatów. Możecie być pewni, że żadna niewidoczna planeta Nibru nie uderzy w Ziemię. Niestety w Polsce Mariusz Błaszczak z powodu zaćmienia  nie zmądrzeje, co najwyżej winą za zaćmienie obarczy ekologów.

Wideo 1: National Geographic

Wideo 2: Fox News

Foto; Denville Public Library

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: