Afera Macierewicza -⁠ czas na reakcję Państwa

0
978

“Są dwie możliwości: albo MON – który uporczywie twierdzi, że Berczyński nie był pełnomocnikiem do spraw śmigłowców – złamał prawo w dostępie do informacji niejawnej, dostępie do tajemnicy państwowej, albo, co może bardziej prawdopodobne, Berczyński był pełnomocnikiem ds. śmigłowców i od samego początku MON w tej sprawie kłamie” – zwrócił uwagę na konferencji prasowej w Sejmie poseł Cezary Tomczyk w poniedziałek z sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Posłowie Platformy Obywatelskiej odwiedzili w piątek siedzibę MON w Warszawie, by zapoznać się z dokumentami z postępowania na śmigłowce, w którym poprzedni rząd wskazał maszyny H225M Caracal produkcji Airbus Helicopters; do realizacji umowy nie doszło. Po wizycie politycy poinformowali, że do akt związanych z postępowaniem mieli dostęp: dr Wacław Berczyński, Kazimierz Nowaczyk i Bartłomiej Misiewicz – osoby, które nie zostały zweryfikowane przez polskie służby specjalne i nie miały certyfikatów bezpieczeństwa. W kwietniu Berczyński w wywiadzie dla “Dziennika Gazety Prawnej” powiedział, że to on “wykończył” Caracale.

Politycy PO ustalili, iż dostęp do tajnych dokumentów mieli ponadto Bartłomiej Misiewicz oraz Kazimierz Nowaczyk. Posłowie w trakcie konferencji prasowej mówili o tym jak szeroki był dostęp do tajnych dokumentów. Pokazuje to, że państwo polskie nie istnieje nawet teoretycznie. Politycy Po dają ministrowi Zbigniewowi Ziobrze 48 godzin na podjęcie odpowiednich działań.  Więcej w materiale wideo z konferencji prasowej.

Foto: NaTemat

Wideo: platformawideo

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: