7 dzień strajku głodowego młodych lekarzy

0
348

Już 7 dzień trwa protest głodowy lekarzy rezydentów. Władza nie rozmawia z protestującymi, unika dyskusji na temat podniesienia wynagrodzeń lekarzy rezydentów.

Bez nowych lekarzy specjalistów nie będzie możliwe skrócenie kolejek do specjalistów, które obecnie się wydłużają.

Dzisiaj o godzinie 12.00 w parlamencie miało odbyć się posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, posłowie opozycji oczekują, iż w trakcie propozycji premier rządu przedstawi propozycje rozwiązania tej sytuacji. Ignorowanie protestu przez ministra Radziwiłła dowodzi jedynie tego, iż nie posiada on odpowiednich kwalifikacji moralnych i zawodowych do tego, aby pełnić funkcję ministra.

Komisja Zdrowia rzeczywiście zebrała się w południe, jednak jedna z lekarek zasłabła i obrady Komisji zostały przerwane.

Była premier Ewa Kopacz w trakcie konferencji prasowej w Sejmie zwracała uwagę, iż młody lekarz po zdaniu wymaganych egzaminów w ramach rezydentury powinien mieć możliwość rozpoczęcia specjalizacji. Minister Radziwiłł wstrzymał tę możliwość, stwierdzając, że obecnie są inne priorytety, jak program 500+. Należy zwrócić uwagę, iż rodziny także czasem chorują – przekonywała Ewa Kopacz.

To na premierę  Beatę Szydło spada odpowiedzialność za rozwiązanie tego konfliktu.

Swoje postulaty lekarze rezydenci przedstawili lekarze rezydenci podczas konferencji prasowej. Lekarze, przypomnieli deklaracje polityków PiS, kiedy powstawał rząd PiS. Młodzi lekarze zwracali uwagę, na kryzys demograficzny oraz proces starzenia się społeczeństwa, co rodzi odpowiednie potrzeby także w dziedzinie zdrowia.

 

Wideo1: Platforma News

Wideo 2: Punkt Widzenia TV

Foto: Gazeta Lekarska

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: