8 marca kobiety wyjdą na ulice

0
172

W Polsce Panie wraz z kobietami z 40 krajów świata 8 marca będą  protestować przeciw “populistycznym rządom, które nienawidzą kobiet”; przewidujemy różne formy protestu – zapowiedziała organizatorka Międzynarodowego Strajku Kobiet Marta Lempart.

W Polsce kobiety mają wiele powodów do kolejnego czarnego protestu. Podstawową formą będą pikiety oraz marsze. Dla osób, które nie będą mogły wziąć w nich udziału, przewidziane są formy symboliczne, takie jak czarny ubiór, oraz “dodatkowe formy, czyli na przykład strajk zakupowy”.

Dodatkowo organizatorzy przewidują “akcje apostazji dla tych, którzy są chętni i chcieliby wyrazić też swój sprzeciw i jakby sformalizować to, że już nie czują się członkami Kościoła, czy członkiniami Kościoła Katolickiego”. – “Państwo wolne od zabobonów” to jest jeden z naszych postulatów – zaznaczyła Lempart.

Od siebie dodajmy, że przejawem walki z kobietami prowadzonej przez rząd PiS były próby ukarania kobiet za udział w czarnym proteście.

Obecnie dwadzieścia kilka miast, które już organizują swoje wydarzenia, a pracuje nad nimi kolejnych trzydzieści, trzydzieści kilka. Czyli ponad 50 miast już mamy przygotowujących się do tego, żeby wziąć udział (w proteście). I w podobny sposób strajk działa na całym świecie – tłumaczyła Lempart.

Główna strona internetowa Międzynarodowego Strajku Kobiet znajduje się na portalu społecznościowym Facebook, na którym można skontaktować się z organizatorami protestu – podała Lempart.

Organizatorki protestu twierdza, że w Polsce rząd co drugi dzień dostarcza powodu do protestu.  Dlatego zamierzają uczestniczyć w proteście.

Rząd PiS wycofał pigułki „dzień po”, teraz tylko na receptę. Minister Radziwiłł zlikwidował także dofinansowanie „in vitro”. „Zatrudnianie prof. Chazana jako doradcy ds. standardów opieki okołoporodowej to czysty absurd” – mówił Bartosz Arłukowicz, przewodniczący Komisji Zdrowia. „Minister Radziwiłł zatrudniając czy prosząc prof. Chazana o pomoc pokazuje wszystkim Polkom gest Kozakiewicza. To bardzo symboliczny element walki ministra Radziwiłła z kobietami” – podkreślił.

3 marca w Sejmie debata kobiet, organizowana przez koalicję wielu ugrupowań. Z kolei 8 marca spotykamy się na protestach.

Foto: The Hill

Wideo: platformawideo

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: