91. miesięcznica smoleńska

0
188

Dziś mają miejsce uroczystości związane z 91. miesięcznicą smoleńską. Uczestnicy mają problem, pada deszcz, uczestnicy korzystali z parasoli. Choć Obywatele RP nie organizowali tym razem kontrmanifestacji i przenieśli się na Plac Defilad, w miejsce, gdzie spalił się Piotr Szczęsny, policja zamieniła centrum Warszawy  w rejon warowny. Wspominano jego ofiarę, przeczytano pismo jakie pozostawił. Mimo to reżim PiS ustawił rekordową liczbę barierek na Krakowskim Przedmieściu, które skutecznie uniemożliwiały turystom dotarcie do hoteli, na przykład do Hotelu Bristol.Jak widać PiS boi się Polaków. Liczne barierki, to najlepszy dowód na to, jak bardzo społeczeństwa boi się PiS.

Pisowskie Obchody rozpoczęły się z samego rana mszą w intencji tragicznie zmarłych. Po wieczornej modlitwie zebrani zgromadzili się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie przemówił Jarosław Kaczyński. – Jesteśmy coraz bliżej prawdy – powiedział. Przemawiał także wojewoda mazowiecki, który przypomniał, że dziś przemianowano aleję Armii Ludowej na aleję Lecha Kaczyńskiego. Następnie uczestnicy miesięcznicy ruszyli przed pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie po raz drugi przed zgromadzonymi wystąpił prezes PiS. Przemówienia Kaczyńskiego, były pozbawione głębszej treści. Po raz 91 prezes PiS opowiadał, że jesteśmy bliżej prawdy. Wojewoda mówił o pomniku smoleńskim.

Przed pomnikiem Piłsudskiego, Kaczyński opowiadał, że Polska może  pomóc Europie pokonać kryzys. Prawda jest taka, że Europa nie potrzebuje pisowskiej Polski, da sobie radę bez antydemokratycznej, pisowskiej Polski.  Kaczyński bredził coś o wolności jaką niesie „Dobra Zmiana”, a w istocie ‘Podła zmiana”.  Najwyraźniej Kaczyński chciał ukraść opozycji pojęcie wolności.  W dniu pisowskich uroczystości Polska wygląda jak typowa bananowa republika, gdzie niemożliwym jest spokojne przejście ulicą w stolicy Polski.

W ogóle to, smutny dzień. Ziobro odwołał kilkunastu prezesów sądów na Śląsku.  W Warszawie decyzją zmieniono wiele nazw ulic.  Ludzie będą mieli spoty kłopot z przerabianiem dokumentów.

Red.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: