Friday , 26 May 2017

Home » O nas

O nas

Progress na Capitolu w Springfield ILPortal ProgressForPoland com założony został w 1997 roku. W tej chwili jest najstarszym portalem polonijnym, gazetą online, wydawaną poza granicami Polski.

Początkowo portal był internetowym serwisem drukowanego “Dziennika Chicagowskiego”. Odwołujemy się do tradycji Dziennika Chicagowskiego, który był gazetą niepokorną, potrafiącą zabierać głos w trudnych sprawach. Progress koncentruje się obecnie na tematyce amerykańskiej oraz polonijnej, posiada także rozbudowany dział opinii, gdzie znajdą się teksty odnoszące także do sytuacji w Polsce.

Obszernie informujemy o przebiegu kampanii wyborczych w USA i w ogóle o tym co dzieje się w naszej nowej Ojczyźnie. Choć nie jesteśmy związani z żadną partią polityczna, nie ukrywamy, że bliskie nam są tradycyjne wartości, na których zbudowany został Wolny Świat. Wartości te, to wolny rynek, poszanowanie własności prywatnej, szeroko rozumiane prawa człowieka i ograniczona rola rządu. Odwołujemy się więc do reaganowskiej, republikańskiej tradycji.

Dużą wagę przywiązujemy do analizowania wydarzeń, pisania o tym co ważne. Na naszym portalu znajdą się także relacje i fotoreportaże z wydarzeń polonijnych w Chicago i innych aglomeracjach USA oraz Kanady. Współpracuje z nami wielu znanych autorów, wielokrotnie do naszych publikacji odwoływały się media krajowe.

Naszym celem jest informacja – dobre lub złe wiadomości, ale zawsze rzetelne. Właśnie uczciwością i obiektywizmem zdobywamy coraz większe grono czytelników i to nie tylko w Ameryce Północnej, ale także na pozostałych kontynentach.
Dziękujemy, ze jesteście z nami!

Życzymy przyjemnej lektury

Piotr Dąbrowski
& Zespól ProgressForPoland.com

Untitled

 

 

kontakt

scroll to top
stat4u

site keywords: opinie chicago, wydarzenia chicago, fakty chicago, wiadomosci chicago, polonia chicago