Afera billboardowa!

0
269

Posłowie Platformy Obywatelskiej domagają się wyjaśnień w związku z faktem, że Polska Fundacja Narodowa przygotowuje kampanię informacyjną dotyczącą reformy sądownictwa. “Polska Fundacja Narodowa, która miała promować Polskę za granicą przekształca się w PiS-owską fundację propagandy” – poinformowali w trakcie zwołanej w Sejmie konferencji prasowej.

Przypomnijmy, że Fundacja Narodowa powstała około rok temu, z kapitałem 100 milionów złotych. Datki miały dawać polskie firmy państwowe, gdyż w Polsce ciągle mamy do czynienia z takim oligarchicznym, kapitalizmem państwowym.  Teraz okazuje się, że Fundacja nie ma promować Polski, ale pisowską reformę sądownictwa.  Przez rok Fundacja nie robiła kompletnie nic.  Teraz Fundacja ma stawiać billbordy, informujące, że łamanie przez PiS prawa i konstytucji nie jest tak naprawdę łamaniem prawa.

W gruncie rzeczy chodzi o pieniądze publiczne, które PiS nie po raz pierwszy sprzeniewierzy. PiS jak ma ochotę, może oczywiście prowadzić kampanię jaką tylko chce. Jednak kampania ta powinna być finansowana z dotacji budżetowej jaką PiS otrzymuje.  Wydawanie publicznych pieniędzy na partyjne kampanie, jest niczym innym jak złodziejstwem. Więcej na ten temat w materialne wideo jaka odbyła się dzisiaj w Sejmie.

Wideo: Platforma News

Foto; INNPoland.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: