Afera w PKP dotyczy najwyższych kręgów w PiS

6
7291

Media donoszą o coraz to nowych szczegółach dotyczących złodziejstwa PiS. Afera w PKP zatacza coraz szersze kręgi, dotyczy polityków PiS, z pierwszych stron gazet. Mamy w niej styk biznesu i polityki oraz zupełnie niezrozumiałe decyzje dotyczące rozstrzygania przetargów, wskazujące na możliwość korupcji na szczytach władzy.  Ceny usług wzięte zostały z kosmosu, zamówienia państwowe wygrywają spółki ,zakładane natychmiast, po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu.

W aferę zamieszani są ludzie, zajmujący się ochroną bezpieczeństwa, a więc szef BOR i szef Agencji Wywiadu, Przebieg Afery to gotowy scenariusz na film „Układ zamknięty 2”.

Przypomnijmy, że chodzi o aferę związaną z ochroną dworców kolejowych, w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. PiS choć zdymisjonował szefa BOR i szefa Agencji Wywiadu, zamiata aferę pod dywan. Wyjaśnić należy także rolę ówczesnego szefa Klubu Parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka.

Dzisiaj wiemy juże, że ceny usług za ochronę dworców w trakcie Światowych Dni Młodzieży, powierzone spółce, bez żadnego doświadczenia, ceny zostały zawyżono o 300%. Media donoszą, iż spółka założona została po rozstrzygnięciu przetargu. Właścicielem spółki była córka osoby, która była wcześniej główną księgową PiS. Musiała blisko współpracować z Mariuszem Błaszczakiem, który wówczas był szefem Klubu Parlamentarnego PiS.

Rola Błaszczaka w aferze musi zostać wyjaśniona. Polacy mają prawo wiedzieć, jaką rolę w tej aferze odegrali ludzie z pierwszych stron gazet, politycy PiS.

Może afera ta powoduje, że PiS zaczyna tracić poparcie, o czym świadczy dzisiejszy sondaż „Rzeczpospolitej”. Pani premier powinna Sejmowi złożyć informację na ten temat parlamentowi. Czy będzie miała na tyle odwagi?

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji polityków PO poświęconej tej aferze.

Foto: Sfora.pl

Wideo: platformawideo/Youtube.com

6 Komentarze

 1. uczciwie rozliczą przekręty po psl
  mam nadzieję, że następcy pis uczciwie rozliczą przekręty pis

  …i tylko ludzi żal..

 2. Komunisci i ZLODZIEJE najwieksi w historii Polski od Telegrafu do SKOKow.Przejeli nam kraj, glownie holota zza Buga o ubeckich korzeniach jak Kaczynscy.

  • “…Hołota z za Buga”? A co masz do polaków, którzy przed II wojną mieszkali tam gdzie była kiedyś Polska!!! Nie z własnej woli wygnano ich na inne tereny. Nie masz pojęcia o historii.

  • Informacja dla Polonii, wspomagajacej Tadeusza Rydzyka ”

   TADEUSZ KORDASZEWSKI: biznesmen z Torunia używający nazwiska Rydzyk, w PRL został w RFN, podejrzany jest o współpracę w tamtym okresie z Wywiadem PRL. Sprzeniewierzył pieniądze zbierane na ratowanie Stoczni Gdańskiej.
   LEONARD KRASULSKI: Poseł PiS, w grudniu 1970 r. strzelał do robotników na wybrzeżu.
   ANDRZEJ PRZYŁĘBSKI: Ambasador R.P. w Berlinie, w PRL TW SB “Wolfgang”.
   MACIEJ ŁOPIŃSKI: Minister w kancelarii Andrzeja Dudy, w PRL działacz w PZPR.
   WOJCIECH JASIŃSKI: Prezes PKN Orlen, w PRL działacz PZPR i latach 1976 – 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB
   STANISŁAW PIOTROWICZ: Poseł PiS, w PRL w egzekutywie PZPR, Prokurator odznaczony przez WOJCIECHA JARUZELSKIEGO Brązowym Krzyżem Zasługi za zwalczanie SOLIDARNOŚCI. Jego ofiarami byli między innymi ANTONI PIKUL z SOLIDARNOŚCI i WIESŁAW GĘSICKI z KPN.
   ANDRZEJ KRYŻE: Działacz PiS, bliski współpracownik ZBIGNIEWA ZIOBRO, w PRL, członek PZPR, sędzia który skazał na więzenie działaczy opozycji: WOJCIECHA ZIĘBIŃSKIEGO, ANDRZEJA CZUMĘ, BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO, jest synem podpułkownika ROMANA KRYŻE .który skazaŁ na karę śmierci: majora TADEUSZA PLEŚNIAKA i rotmistrza WITOLDA PILECKIEGO, skazał na karę śmierci oskarżonych w tzw AFERZE MIĘSNEJ, między innymi: STANISŁAWA WAWRZECKIEGO, ojca aktora PAWŁA WAWRZECKIEGO.
   SLAWOMIR CENCKIEWICZ: historyk PiS, wnuk MIECZYSŁAWA CENCKIEWICZA działacza Komunistycznej Partii Polski w II R.P., w PRL członka PZPR, majora UB i SB.
   HANNA NATORA – MACIEREWICZ, żona ANTONIEGO MACIEREWICZA jest podejrzewana o donoszenie do SB na kolegów i koleżanki z PAN w latach 70-tych.

   ZBIGNIEW WASSERMAN- PRL-owski prokurator od lat 70-tych.W krakowskiej prokuraturze prowadził kilka śledztw przeciwko działaczom Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

   BOGUSŁAW KOWALSKI – W latach 80 członek PRON. Figuruje w materiałach służb specjalnych PRL jako tajny współpracownik o kryptonimach `Mieczysław’ i `Przemek’. Z dokumentów SB znajdujących się w IPN wynika, że w styczniu 1988 roku Kowalski został zarejestrowany w dzienniku rejestracyjnym jako TW `Mieczysław’ pod numerem 54803.

 3. Ze zwykłej Chciwości i nienawiści, demolują nasz kraj rodzinny. I po co? żeby rozliczyć PSL? z czego z kilku wydumanych i nadmuchanych afer? Przecież w wyniku ich rządów Polska straciła już o wiele więcej. A teraz Obywatele kraju nad Wisłą mogą stracić jeszcze Wolność…

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: