Afera w PKP dotyczy najwyższych kręgów w PiS

3
143

Media donoszą o coraz to nowych szczegółach dotyczących złodziejstwa PiS. Afera w PKP zatacza coraz szersze kręgi, dotyczy polityków PiS, z pierwszych stron gazet. Mamy w niej styk biznesu i polityki oraz zupełnie niezrozumiałe decyzje dotyczące rozstrzygania przetargów, wskazujące na możliwość korupcji na szczytach władzy.  Ceny usług wzięte zostały z kosmosu, zamówienia państwowe wygrywają spółki ,zakładane natychmiast, po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu.

W aferę zamieszani są ludzie, zajmujący się ochroną bezpieczeństwa, a więc szef BOR i szef Agencji Wywiadu, Przebieg Afery to gotowy scenariusz na film „Układ zamknięty 2”.

Przypomnijmy, że chodzi o aferę związaną z ochroną dworców kolejowych, w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. PiS choć zdymisjonował szefa BOR i szefa Agencji Wywiadu, zamiata aferę pod dywan. Wyjaśnić należy także rolę ówczesnego szefa Klubu Parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka.

Dzisiaj wiemy juże, że ceny usług za ochronę dworców w trakcie Światowych Dni Młodzieży, powierzone spółce, bez żadnego doświadczenia, ceny zostały zawyżono o 300%. Media donoszą, iż spółka założona została po rozstrzygnięciu przetargu. Właścicielem spółki była córka osoby, która była wcześniej główną księgową PiS. Musiała blisko współpracować z Mariuszem Błaszczakiem, który wówczas był szefem Klubu Parlamentarnego PiS.

Rola Błaszczaka w aferze musi zostać wyjaśniona. Polacy mają prawo wiedzieć, jaką rolę w tej aferze odegrali ludzie z pierwszych stron gazet, politycy PiS.

Może afera ta powoduje, że PiS zaczyna tracić poparcie, o czym świadczy dzisiejszy sondaż „Rzeczpospolitej”. Pani premier powinna Sejmowi złożyć informację na ten temat parlamentowi. Czy będzie miała na tyle odwagi?

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji polityków PO poświęconej tej aferze.

Foto: Sfora.pl

Wideo: platformawideo/Youtube.com

3 Komentarze

  1. uczciwie rozliczą przekręty po psl
    mam nadzieję, że następcy pis uczciwie rozliczą przekręty pis

    …i tylko ludzi żal..

  2. Komunisci i ZLODZIEJE najwieksi w historii Polski od Telegrafu do SKOKow.Przejeli nam kraj, glownie holota zza Buga o ubeckich korzeniach jak Kaczynscy.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: