Andrzej Duda wygrał I turę?

16
296

komorW niedzielę w Polsce, w sobotę w Ameryce Północnej odbywały się wybory prezydenckie. Ostanie sondaże wskazywały, iż wybory nie zostaną rozstrzygnięte w I turze, potrzebna będzie dogrywka. Ostatnie sondaże dawały Bronisławowi Komorowskiemu 39% głosów, Andrzejowi Dudzie 27%, Trzecie miejsce od kilku tygodni zajmował Paweł Kukiz. Rzeczywistość jak zwykle nieco zweryfikowała sondaże. Exit pools prowadzone przez firmę IPSOS dawały I miejsce,Andrzejowi Dudzie z 34.8% głosów. Drugi był  Bronisław Komorowski z 32.8% głosów. Paweł Kukiz trzeci z 20% głosów, to sensacja. W Chicago prowadzono niezwykle brutalną kampanię, wiele polonijnych mediów zamieniło się w wyborcze szczekaczki, opluwające Bronisława Komorowskiego i wszystkich, którzy nie zgadzają się z paranoiczną wizją świata kandydata PiS i kilku innych jak Grzegorz Braun na przykład. W tej licytacji kłamstwa często przewodził polonijny Kościół katolicki. Poszczególne świątynie zamieniały się w miejsca politycznej agitki. Polonia w Chicago pochodzi z niewielkich wiosek Podkarpacia, więc głosuje podobnie jak ten rejon kraju.  Na wystawach w polonijnych księgarniach leżały pozycje modnego gatunku paszkwilu politycznego.  W wielu polonijnych  mediach głupota podniesiona została do rangi cnoty.

Dla mnie skandalem jest, że Państwowa Komisja Wyborcza nie będzie podawać wyników cząstkowych, poda dopiero wyniki ostateczne być może we wtorek. PKW pokazuje Polskę jako kraj III świata. Dziwię się, że media nie podnoszą krzyku w sprawie PKW. Teraz czeka nas brutalna kampania przez dwa tygodnie.

Z swoim buńczucznym wystąpieniu Duda mówił o konieczności naprawy Rzeczpospolitej.

Prezydent Komorowski powiedział, że wynik ten stanowi ostrzeżenie dla obozu władzy. Mówił, że już jutro będzie chciał przedstawić wnioski. Komorowski optymistycznie przekonywał, iż za dwa tygodnie wygramy. Potrzebna jest wielka mobilizacja obozu zgody i bezpieczeństwa. Paweł Kukiz bredził zaś o TVN 24. Wierzyć się nie chce, aby kandydat zajmujący 3 miejsce opowiadał takie piramidalne brednie. Kukiz po prostu klasyczny polityczny pajac.

Wśród Polonii zawsze istniał taki antyinteligencki nastrój, wielu jakby chciało powiedzieć: „precz z wykształciuchami”. Niech żyje paranoja.

Jeżeli chodzi o Chicago tradycyjnie najwięcej Polaków głosowało w komisjach w okręgu Konsulatu Generalnego RP w Chicago, obejmującym 13 stanów środkowej części USA. Zdecydowanie wygrał tam Duda (8 180 głosów), a drugie miejsce zajął Kukiz (838), wyprzedzając Komorowskiego (730); czwarte miejsce zajął Braun (321).
To znacznie mniej niż pięć lat temu, gdy uprawnionych do głosowania było ponad 22 tys., a głosowało ok. 18 tys.

 

AJ

16 Komentarze

 1. Co panie Jarmakowski, zaklinanie rzeczywistości nic nie pomoże, podobnie jak okłamywanie społeczeństwa przez PO (Tuska a teraz Komorowskiego i Kopacz). Straszenie PiS-em też na nic się nie zda, a jawny napastliwy i chamski antykatolicyzm w Polsce nie przejdzie ! Poniał malczyk ?! 🙂

  • Sam jesteś pan żałosny z tą swoją nienawiścią i pajacowaniem. Paranoję masz dziadku na punkcie PiS-u i kościoła, a taki niby byłeś “solidaruch”…gorszy i bardziej teraz zaciekły niż post-komuniści. “Po owocach ich poznacie. “

 2. Ja bym radził się wstrzymać, gdyż sondaż IPSOS może okazać się niepełny. Wielu wyborców idzie w wielkich miastach wieczorem. Mogą one być niedoszacowane w sondażach. Radzę się wstrzymać z sondażami.

 3. Opluwasz Kukiza, no to Jarmakowski przytocz jego brednie, zacytuj!!! Nie potrafisz parszywy szczekaczu. Potrafisz tylko pluć. Taki z ciebie dziennikarz jak z koziej dupy -trąba.

 4. Mam ubaw po pachy 🙂 jak polskojęzyczne ścierwo zza oceanu skupione wokół Progressu wścieka się. 🙂
  A przegrać z takim mydłkiem jak Duda to wstyd. Jednak ludzie mają dosyć polityki Komorowskiego, sprzyjaniu Ukraińcom (UPA), dążenie do jak najgorszych stosunków z Rosją i kłamstwa Bronka.

  • Chamstwo towarzysza Jaruna udaje komentarze. Chce zawrzeszczeć wszystko co przeczyta (bo przecież cały czas czyta: co by tu zawrzeszczeć). Musi tak widać, ale dlaczego musimy to czytać? Doprawdy nie rozumiem.

  • Pisałem i nie zaprzeczam temu. Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? W dalszym ciągu bawi mnie wasza wściekła antypolskość. 🙂

 5. Panie Jarun, facecie nazbyt pobudliwy, Profesor Markowski mówił: Jeśli Kukiz mówi: chcę jednomandatowych okręgów wyborczych, żeby rozwalić partie, uspołecznić politykę, to nie przeczytał elementarza instytucji politycznych – mówił w Radiu TOK FM prof. Radosław Markowski. – Po wyborach w Wielkiej Brytanii ludzie wyszli na ulice Londynu i Cardiff i powodem było właśnie to, że mają po dziurki w nosie JOW – wskazywał. – To, co proponuje Kukiz, nie trzyma się kupy! – dziwił się.

  Dodam jeszcze, że te krzyki na temat TVN Kukiza były przykładem wyjątkowej głupoty tego żałosnego muzyka, który zapragnął bycia politykiem

 6. Ten ” żałosny polityk” dostał ponad 20% głosów i teraz Bronek sra w gacie, bo już był w ogródku, już witał się a , tu ni chu…chu..

 7. A czego chc Polacy, jarun przemawia za Polaków, wygrał wybory? Na razie co najwyżej można smiać się z Polski tyle osiągnęliście? Jowy referendum? Dobra proponuję już zbierać podpisy w sprawie referendum dotyczącym dopuszczenia przerywania ciąży na żądanie. Na pewno znajdzie się milion podpisów…

 8. A i jeszcze jedno. W polonijnym radiu pranie mózgu jakiego nie było. Na okragło wyborcza propaganda PiS-u

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: