Anna Puślecka: Anna Puślecka: jesteśmy narodem, który nie ma poczucia humoru

0
146

Zdaniem dziennikarki Polakom brakuje dystansu do siebie. Zarówno gwiazdy, jak i zwykli ludzie traktują samych siebie niezwykle poważnie. Anna Puślecka chciałaby, aby Polacy mieli takie poczucie humoru, jak mieszkańcy Europy Zachodniej czy przedstawiciele świata mody i sztuki.

Jak wynika z badań niemieckiego socjologa Hansa Pozelta, Polacy uważani są za naród o bardzo niskim poczuciu humoru. Ankieta pokazała również, że Polacy nie lubią się śmiać z samych siebie. Anna Puślecka również uważa, że mieszkańcy Polski powinni się jeszcze sporo nauczyć w zakresie poczucia humoru.

– U nas jest wszystko na serio. I te gwiazdy są na serio, i ludzie, którzy pokazują się publicznie, że jeśli jest jakaś krytyka czy żartuje się z ludzi w mediach, to przyjmują to za bardzo do siebie – mówi dziennikarka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Współprowadząca cykl „Moda Polska” twierdzi, że brak poczucia humoru i dystansu do siebie cechuje nie tylko gwiazdy, lecz także zwykłych Polaków. Swoich rodaków porównuje do mieszkańców innych krajów europejskich, m.in. Włoch. Dziennikarka przeprowadziła wywiady z tak znanymi przedstawicielami świata mody i sztuki jak Giuseppe Zanotti, Carla Sozzani czy Oliviero Toscani, i jest zachwycona ich podejście do życia i samych siebie.

– Ci ludzie mają tak niebywałe poczucie humoru i taki luz, że ja bym sobie życzyła, żeby w Polsce było podobnie – mówi Anna Puślecka.

Gwiazda uważa, że ten brak dystansu może być także przyczyną problemów, jakie Polacy mają z mówieniem o seksie. W tej dziedzinie, zdaniem dziennikarki, potrzebny jest bowiem luz.

Foto: damiankwasny – Salon24

Tekst i wideo: Agencja Newseria.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: