Antysemickie reakcje wśród Polonii

0
485

W drugiej części Faktów o faktach mówimy  o polonijnych reakcjach  na nowelizację ustawy o IPN. W Polsce władze PiS świadomie wypuściły z butelki upiory nacjonalizmu, faszyzmu, antysemityzmu. Ten nastrój szaleństwa udzielił się wielu polonijnym mediom. Wytwarzano atmosferę zagrożenia, sugerując, że Polska  została zaatakowana przez jakieś nieznane siły, które chcą Polakom zabrać historię oraz godność. To rzecz jasna urojona rzeczywistość tworzona dla grupy w celu jej zjednoczenia w obliczu nie istniejącego wroga.

Niestety w celu zintegrowania grypy, w obliczu urojonego zagrożenia odwołano się do antysemityzmu, faszyzmu i nacjonalizmu.   W komentarzach. w polonijnych programach radiowych używano wobec krytyków zapowiadanych zmian na przykład terminu” judeopolacy”. W języku polskim to określenie o jednoznacznie antysemickiej wymowie. W polonijnej propagandzie stosowano dobrze znane w historii schematy powielane przez Josepha Goebbelsa.  Padało wiele ostrzejszych haniebnych określeń. Inaczej myślących oskarżano o zbrodnie najcięższe, o zdradę własnego narodu i porzucenie ideałów.

Głoszący te poglądy,  powołują się często na Jezusa Chrystusa i na  katolicyzm. Antysemityzm jest oczywiście całkowicie sprzeczny z nauką Kościoła katolickiego, co wielokrotnie podkreślali dostojnicy Kościoła z Janem Pawłem II n a czele. Niestety ta eksplozja antysemityzmu odbywa się przy milczeniu Kościoła, co jest znamienne zasmucające i zawstydzające.

Za tydzień specjalne wydanie Faktów o faktach ze znacznie większą ilością gości, będziemy się starali się odpowiedzieć na pytanie dlaczego Polonia w Chicago jest taka, a nie inna, dlaczego tak łatwo pozwala sobą manipulować, dlaczego tak łatwo ulega upiorom przeszłości.

Foto: wPolityce

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: