Apel-Prośba- KOD Polonia USA

2
930

Chicago, 13 lipca 2017 „

Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” – Cyprian Kamil Norwid

Nadszedł czas, w którym każdy uczciwy Polak, patriota, człowiek czujący nierozerwalną więź ze słowiańskim krajem nad Wisłą, musi odpowiedzieć na pytanie – czy można biernie przyglądać się niszczeniu Polski jako państwa prawa? Czy można pozwolić, aby ofiary i wyrzeczenia wielu ludzi z różnych pokoleń zostały zmarnowane w imię fałszywie pojmowanej interpretacji słowa „Demokracja”?! Czy „Demokracja” jest synonimem dyktatu większości, nawet wbrew obowiązującemu prawu, wbrew rozsądkowi i wbrew logice?!

Czy warto dawać swoją twarz czemuś co prędzej czy później zostanie surowo ocenione przez prawo, historię, Boga? Czy warto być współodpowiedzialnym za historyczne zniszczenie Wolnej, Demokratycznej i Praworządnej Polski?! My Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej piszemy ten Apel do posłów i senatorów partii noszącej dumną nazwę „Prawo i Sprawiedliwość”, prosząc o chwilę refleksji.. O opamiętanie… O rzetelną i uczciwą odpowiedź na zadane na wstępnie pytania.

Prosimy i apelujemy do rodzin obecnych posłów i senatorów PiS – pomóżcie Waszym najbliższym dostrzec ogrom zła i nieszczęścia, do którego przykładają obecnie rękę. Przecież Wasze nazwiska – jeżeli w porę nie wycofacie się z dotychczasowej drogi – na zawsze już będą kojarzyć się negatywnie z próbą zamachu stanu i ze zdradą ideałów, którymi tak lubimy się szczycić jak – Wolność, Tolerancja, Poszanowanie Prawa, Solidarność… Apelujemy do Opozycji, aby poprzez swoje działania lub ich zaniechanie nie przyczyniła się do rozkładu Państwa Polskiego. Tu już nie chodzi o kolejne wygrane lub przegrane wybory, o prestiż, posady, apanaże… Tu chodzi o Ojczyznę…O Jej przyszłość, o następne pokolenia.

Nie czas na swary, waśnie i urazy … trzeba być i działać razem by wspólnie ochronić to co w nas najlepsze – Wolność, Tolerancję, Poszanowanie Prawa, Solidarność… i w efekcie pozwolić Polsce być krajem wolnym, praworządnym i demokratycznym. Pamiętajcie, o Waszym ślubowaniu – „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”. Nie potrzeba niczego więcej – wystarczy trzymać się złożonej przysięgi… Tylko tyle i aż tyle…

Chwila jest wyjątkowa i stawia wszystkich nas wobec trudnego egzaminu – nie wolno go oblać i nie wolno go zlekceważyć.

KOD Polonia USA.

Foto: Bryla.

Peter Jan Włodarczyk

Tom Kokociński

Kinga Kosmala

Marek Piasecki

Joanna Iwanicka

Kasia Karkosz

Dobiesław Pałeczka

Andrzej Jarmakowski

(każdy może dołączyć i podpisać się pod naszym Apelem)

2 Komentarze

  1. Apel jak najbardziej słuszny, ale bądźmy szczerzy, to jest wołanie na puszcze, czyli groch o ściane. No ale przynajmniej sumienie troche się ukoją, że zrobiono minimum.

  2. Polska w potrzebie, ale to Polonii trzeba podziekowac za finansowanie Macierewiczow, Fotyg i innych paskudnych ludzi!

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: