Atak na sądy sfinansowano z akcjonariatu obywatelskiego

0
152

Spośród 17 spółek z udziałem Skarbu Państwa, które przekazały prawie 100 mln zł Polskiej Fundacji Narodowej, aż 9 to spółki z WIG-20. Wśród hojnych fundatorów jest też Polski Holding Nieruchomości SA, który trafił na giełdę w ramach akcjonariatu obywatelskiego. Drobni inwestorzy współfundują kampanię bilbordową przeciw sądom.

– Rząd zmusił 17 spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa do przekazania Polskiej Fundacji Nieruchomości prawie 100 mln zł i teraz lobbuje suwerena za pieniądze… suwerena – mówi w rozmowie z MarketNews24 Rafał Trzeciakowski, ekspert FOR.

Od redakcji:Wczoraj informowaliśmy, o skierowaniu wniosku do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w tej sprawie.  Afera billboardowa obrazuje również jak daleko w Polsce jest to zakończenia procesu prywatyzacji. PKP ledwo wiąże koniec z końcem, ale miliony złotych na pisowską propagandę musiało przekazać. W materiale wideo widać tabelę z sumami jakie spółki skarbu państwa przekazały na tak zwaną Fundację Narodową. Afera billboardowa pokazała, że Fundacją Narodowa jest instytucją do promowania jednej wizji państwa za pieniądze suwerena, a więc pieniądze publiczne.

Foto: WirtualneMedia

Wideo: @MarketNews24

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: