Bannon: Spotkania w Trump Tower były zdradą

0
212

Dziennik „The Guardian” omawia najnowszą książkę Steve Bannona „ Fire and Fury”.  Były naczelny strateg polityczny prezydenta Steve Bannon powiedział, iż spotkania w Trump Tower w Nowym Jorku, w których uczestniczyła rosyjska prawniczka, szef kampanii iwyborczej prezydenta,  Paul Manaforte, syn prezydenta Donald Trump Jr. oraz zięć prezydenta Jarred Kuschner, 26 czerwca 2016 roku były zdradą oraz były niepatriotyczne.  Może mieć to ogromne znaczenie, ze względu na wyjątkową pozycję Bannona w skrajnie prawicowych mediach, które konsekwentnie bagatelizowały dochodzenie na temat wpływu Rosji na przebieg kampanii wyborczej w USA.

Ponadto, Bannon, jako główny strateg polityczny prezydenta brał we wszystkich spotkaniach jakie odbywały się w Gabinecie Owalnym Białego Domu. Z tego powodu Bannon może być cennym źródłem informacji dla specjalnego prokuratura Roberta Mullera.

Bannon powiedział, iż Biały Dom, bliscy współpracownicy sprawiają wrażenie jakby siedli na plaży i chcieli zatrzymać huragan 5 kategorii.

Bannon wspomina także, że dochodzenie Mullera dotyczy również prania brudnych pieniędzy. Co na ten temat wie Bannon? Z pewnością Mueller będzie chciał  poznać odpowiedź na to pytanie.

Oczywiście można zapytać, dlaczego Bannon, skoro wiedział coś na temat tego spotkania, dlaczego natychmiast nie powiadomił FBI?

Kiedy Bannon odchodził z Białego Domu, obiecywał, iż będzie bronił prezydenta i jego programu. Obecnie zaatakował on rodzinę prezydenta, z którą Bannon był już skonfliktowany, już w czasie pracy w Białym Domu.

Oczywiście kiedy najbliższy były współpracownik prezydenta oskarża rodzinę prezydenta o zdradę, jest to bombą polityczną. Komentatorzy snują na ten temat rozmaite spekulacje. Nie wiemy jak przebiega dochodzenie Mullera. Muller bardzo dba o to, aby nie było na ten temat przecieków do mediów. W Waszyngtonie mówi się, iż być może zarzuty usłyszy zarzuty Jarred Kuschner.

To nie koniec rewelacji. Okazuje się, iż Ivanka Trump chciałaby być pierwszą kobietą prezydentem USA. W ten sposób powstałaby polityczna dynastia. Nie będę tego komentował.

Prezydent w ostrych słowach skomentował twierdzenia Bannona. Prezydent stwierdził, iż Bannon tracąc pracę w Białym Domu, stracił rozum. Ponadto zdaniem nie miał on wpływu na prezydenta, co oczywiście nie jest prawdą. Bannon zaliczał się do najbliższych współpracowników prezydenta. Prezydent ogłosił formalne oświadczenie, nie chodzi o kolejny wpis na twitterze. Prezydent podkreślił, iż Bannonnie nie tyle został zwolniony z pracy, ile został wyrzucony. Zarzucił Bannonowi dostarczanie mediom fałszywych informacji oraz czynienie przecieków.

Foto: The Atlantic.

AJ

 

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: