Berczyński złamał prawo?

3
232

Sporo zamieszania w Polsce po słowach Pana Berczyńskiego: Ministerstwo Obrony Narodowej wydało komunikat w związku ze słowami dr Wacława Berczyńskiego, który w rozmowie z Magdaleną Rigamonti dla “Dziennika Gazety Prawnej” stwierdził, że “to on wykończył caracale”. “Wypowiedź dr. Wacława Berczyńskiego nie ma żadnego związku z prowadzonymi i zakończonymi negocjacjami umowy offsetowej ws. kontraktu na zakup śmigłowców Caracal” – czytamy w oświadczeniu MON.

“Wbrew informacjom rządu PiS, komunikatom Ministerstwa Obrony, resortu rozwoju, które mówiły o tym, że postępowanie jest unieważnione ze względu na niewystarczającą ofertę offsetową Airbusa, dowiadujemy się dzisiaj, że pan Wacław Berczyński odegrał decydującą rolę” – zwrocił uwagę Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak na konferencji prasowej w Sejmie.

Poseł odniósł się do wywiadu dla “Dziennika Gazety Prawnej”, w którym Berczyński – szef podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy pod Smoleńskiem – został zapytany, czy został przez szefa MON Antoniego Macierewicza obsadzony na stanowisku szefa rady nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi, by mieć ułatwioną pracę w podkomisji i móc przeprowadzać badania. W odpowiedzi Berczyński powiedział m.in.: “Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale. Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie”.

“To jest sytuacja bezprecedensowa, to jest przyznanie się przez pana Berczyńskiego do działań nielegalnych” – podkreślił Tomasz Siemoniak.

Albo dodajmy już od redakcji, pan Berczyński, główny specjalista Macierewicza od Smoleńska jest, albo opowiadaczem bajek, fantastą, człowiekowi, któremu myli się wszystko, albo tym, który wykończył caracale i otwarcie przyznał się, że złamał prawo. Możliwe, że w tym przypadku jedno i drugie.

Sprawę trafnie komentowali politycy PO podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie na ten temat.

Foto: wGospodarce

Wideo: platformawideo

3 Komentarze

 1. Znajdziemy cię na przedmieściach Filadelfii, już dziś zbuduj betonowy szałas, bo na tym się znasz.Komuchu łapy precz od Polski i Polaków.

 2. Tylko patrzeć jak Airbus poda Wolskę do sądu o milionowe odszkodowanie za zerwanie kontraktu decyzją szurniętego amerykańskiego emeryta a nie z powodów offsetu.
  Airbus powinien oskarżyć nierząd PiSu o kłamstwo, gdyż Macierewicz bredził swojego czasu o tym, że właśnie z powodu niewystarczającego offsetu zrywa kontrakt z Airbusem.
  A tu teraz frustrat i mitoman z przerośniętytm ego okazuje się wpłynął na świra z bródką i dlatego pisowski świr umowę zerwał.
  *
  Pytaniem numer dwa jest pytanie o korzyści finansowe jakie być może Berczyński zainkasował od innego oferenta czy od swojego byłego(?) pracodawcy Boeinga.
  *
  Najkomiczniejszy był jednak Binędza profesor z Akron, ten sam u którego prezydent Obama za doradcę robił. Otóż Binędza polonijnemu redaktorowi Zielińskiemu uczciwości swego kumpla Berczyńskiego dowodził reklamując jego (tzn. Berczyńskiego) zamożność (ma mieć dużo domów po różnych stanach). Binedza rozumuje zupełnie tak jak Stały Dzwoniacy Na Antenę u kuchty Śliwy, czyli “Trump nas nie okradnie bo juz ma miliardy”.
  Następnie Binędza pochwalił decyzję kumpla Berczyńskiego gwałtownej ucieczki do USA wyponinając złej Polsce marny wikt i opierunek, a także bardzo marne wynagrodzenie za przełomowe dla nauki swiatowej wyniki eksperymentów z parówkami, puszkami i komputerowymi modelami.
  *
  Biedny polonijny redaktor w niemym osłupieniu słuchał nabożnie Binedzy jak księdza Galle, a nawet nabożniej, co mówi nam – gdybyśmy już tego nie wiedzieli – że polonijny redaktor Zieliński z tabliczki mnożenia miał najwyżej mocną dwójkę.

 3. Ucieczka Berczyńskiego z Polski zastanawia. Taki jednak jest PiS. Takiego złodziejstwa w historii Polski jeszcze nie było. Redaktor Zieliński, to dziennikarz sportowy, który teraz wziął się za politykę. W Chicago takie cuda się zdarzają.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: