Bezkarni naziści to efekt dwóch lat rządów PiS

0
243

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie politycy Platformy Obywatelskiej zabrali głos w sprawie tak zwanego Marszu Niepodległości. To zaskakujące,że politycy PiS nie dostrzegali transparentów o białej Europie, haseł wzywających do islamskiego holocaustu, nie dostrzegano także neofaszystowskich symboli w postaci krzyża celtyckiego i wielu innych.

Jednocześnie marszowi towarzyszyła agresja, wyzwiska, plucie w twarz, również w stosunku do kobiet. Policja nie reagowała na takie zachowania.

Podczas konferencji prasowej przypomniano, że marsz odbywał się pod hasłem „My chcemy Boga”.  Bóg jednak nie przyjmie zaproszenia na żaden marsz, którego cechą charakterystyczną jest tak wysoki poziom agresji.

Ten marsz to efekt dwóch lat rządów PiS, efekt wstawania z kolan przez Beatę Szydło i Jarosława Kaczyńskiego. Przez Warszawę przemaszerowały dzieci PiS, więc trudno wśród polityków PiS szukać wyrazów potępienia.

Mamy dwa lata rządów PiS, dwa lata hodowania antysemityzmu, ksenofobii, nienawiści. Mamy też zgodę PiS na cykliczność tego marszu, obserwujemy również ochronę faszyzmu. Przede wszystkim mamy przyzwolenie rządzących na tego typu zachowania.

Politycy opozycji nie mają wątpliwości, że opinia publiczna się budzi. Opozycja od dawna ostrzegała przed ugrupowaniami o charakterze faszystowskim, trzeba to sobie jasno powiedzieć.

Dwa lata temu Jarosław Kaczyński wygrał wybory podgrzewając antysemickie, rasistowskie, faszystowskie nastroje. Politycy opozycji domagają się rozpoczęcia procedury delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, domagają się,  cofnięcia decyzji wojewody o cykliczności decyzji o marszu. W setną rocznicę Niepodległości taki marsz nie ma prawa przejść ulicami Warszawy, ani żadnego innego polskiego miasta.

Zmianie musi ulec postawa państwa. Policja nie może wynosić przeciwników faszyzmu, a potem po trzech dniach zastanawiać się, czy dane hasło było rasistowskie, czy raca była racą. Kroki prawne podjąć należy natychmiast, aby za rok nie dopuścić do kompromitacji Polski, kompromitacji narodu.

To słuszne postulaty. Taki marsz w setną rocznicę odzyskania niepodległości będzie totalną kompromitacją Polski, ale również narodu. Do tego nie wolno dopuścić.

Foto: wideo: Platforma News

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: