Bliskie związki SKOK i Ojca Rydzyka z Amber Gold

1
3455

 

Niezwykle ciekawe były dzisiejsze obrady Sejmowej Komisji Śledczej badającej tak zwaną aferę Amber Gold. Jesteśmy przyzwyczajeni  już do braku profesjonalizmu ze strony posłów PiS, zwłaszcza zaś przewodniczącej Komisji Pani Małgorzaty Wassermann. Dzisiaj jednak posłowie PiS przeszli sami siebie, grożąc jedynemu posłowi z ramienia PO zasiadającemu w Komisji, panu Krzysztofowi Brejzie wykluczeniem z prac komisji. Pan poseł, nie uczynił niczego złego, jedynie zadawał pytania. To właśnie niewygodne, kompromitujące PiS pytania, oparte na ustalonych faktach, formułowane na podstawie materiału dowodowego zebranego przez Komisję, stało się przedmiotem histerycznego ataku posłów PiS na Krzysztofa Brejzę.

Pan Krzysztof Brejza zauważył, iż pierwsze pieniądze na stworzenie piramidy finansowej jaką była Amberd Gold pochodziły ze SKOKÓW. To właśnie w SKOK Stefczyka, Marcin P. Zaciągał pożyczki na stworzenie Amber Gold.

Co Ciekawe SKOK Stefczyka, jak wynika z materiałów Komisji chciał stworzyć zarejestrowany w Luksembrgu Holding inwestycyjny. Identyczny holding w Luksemburgu, działając w oparciu o pożyczki z kas SKOK chciał założyć twórca Amber Gold. Przypadek? A może wspólne plany. Komisja powinna to wyjaśnić.

To jeszcze nie koniec rewelacji.  Okazuje się, że pierwsze ogłoszenia prasowe dotyczące działalności Amber Gold ukazywały się w Naszym Dzienniku Ojca Tadeusza Rydzyka. Ogłoszenia informowały, że to w 100% godny polecenia polski kapitał. W audycjach Radia Maryja ekonomiczni eksperci Radia Maryja zachęcali do inwestowali w 100% polskiej firmie Amber Gold. Przypomnienie, że to media Ojca Tadeusza Rydzyka jako pierwsze ogłaszały Amber Gold wywołały wręcz histeryczną reakcję posłów PiS, którzy zaczęli zachowywać się jakby nastąpiło trzęsienie ziemi.

Posłowie PO, wówczas chcieli przeprowadzić nowele ustawy o Komisji Nadzoru Finansowego. PO chciała SKOKI jak i instytucje takie, jak Amber Gold objąć nadzorem KNF. PiS na to się nie zgodził. Gdyby wówczas to uczyniono może nie byłoby tylu poszkodowanych w aferze Amber Gold. PiS jednak bronił SKOK, nie godził się, aby ktokolwiek zajrzał do tego co tam się działo. Co takiego PiS chciał ukryć?

Wśród poszkodowanych przez Amber Gold jest wielu emerytów, którzy uwierzyli tezom ekspertów wypowiadanych, podczas audycji  Radia Maryja. Dziwnym trafem audycje te zginęły ze stron internetowych radiostacji.

Foto: TVN24

Wideo: Platforma News

Bez zbadania związków Amber Gold ze SKOKAMI trudno mówić o wyjaśnieniu afery. PiS tego bardzo się wystraszył, stąd atak na posła Brejzę. Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się we wtorek w polskim parlamencie.

AJ

1 Komentarz

  1. Komisja Wassermannowej w kropce. Przyjdzie badac przekrety Ojca Rydzyka, a może Plichta dał na radio Maryja sporą kasę? Nic się nie stało, zoatało w rodzinie pisowskich złodzieji.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: