Bolesna porażka Polski w sprawie Norde Stream 2

0
303

Kolejne kraje wydały zgodę na budowę Nord Stream2, czyli inwestycji, której tak bardzo obawiają się państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Rozpoczęcie realizacji inwestycji związane będzie z nową sytuacją prawną, co może okazać się bardzo istotne.

– Sankcje ze strony USA mogą podnieść koszty realizacji Norde Stream2, ale jej nie zablokują – mówi w rozmowie z MarketNews24 Wojciech Jakóbik, redaktor nacz. BiznesAlert.pl. – Jednak inwestycja będzie realizowana przy zmienionej dyrektywie gazowej.

Bardzo istotne okaże się też to, jak ta inwestycja będzie traktowana ze względu na unijne prawo antymonopolowe. Aspekty prawne staną się bardzo istotne dla Polski.

– Przed prawnikami trudna walka o każdy przecinek w nowym prawie – komentuje W.Jakóbik.

Od redakcji: na razie nic nie wskazuje, aby w tej sprawie USA nałożyły sankcje. To mało prawdopodobne. Prezydent zablokował właśnie swoją ambasador w ONZ Nikky Haley, która mówiła o kolejnych sankcjach na Rosję. Prezydent je zablokował. Identycznie może być w przypadku Norde Stream 2. To kolejny przykład na to, jak Polska utraciła swoją pozycję, przede wszystkim w Unii Europejskiej. W Unii Polska nie potrafiła nikogo przekonać do swoich racji.

Foto: Construction.RU

Wideo: @MarketNews24

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: