Brawo! Opozycja się jednoczy na wybory samorządowe

0
216

Dzisiaj odbyła się w Sejmie konferencja prasowa, podczas której przewodniczący Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej poinformowali o stworzeniu koalicji na wybory samorządowe w wyborach do sejmików wojewódzkich.  Podkreślono, że jest to zgodne z oczekiwaniami wyborców obu partii. To prawda, na  tę wiadomość czekaliśmy od dawna. Grzegorz Schetyna podkreślił, iż przygotowywana formuła koalicji ma być otwarta dla innych partii i ugrupowań, które chciałaby dołączyć do tej koalicji.

Tworzona koalicja ma bronić polskich samorządów na wszystkich szczeblach, czy to na etapie gminy, powiatu województwa.  Koalicja ta ma przeciwstawić się centralistycznym zapędom PiS-u.

Plan jest ambitny. Partie do połowy lutego pragną przedstawić minimum programowe, opracować system tworzenia wspólnych list wyborczych do sejmików wojewódzkich. Katarzyna Lubnauer powiedziała, że mamy wyjątkowe czasy, wymaga nadzwyczajnych rozwiązań. Powołano zespół organizacyjny, do którego weszło po dwóch przedstawicieli Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Zespół ma przygotować umowę koalicyjną i mimimum programowe koalicji. Przewodnicząca Nowoczesnej podkreśliła, że koalicja ma posiadać możliwie szeroki charakter.

To doskonała wiadomość, taka koalicja ma szanse na skuteczne przeciwstawienie się PiS-owi

Wideo: @Platforma News

Foto: TVN24

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: