Broniąc Lecha Wałęsy, bronimy prawdziwej historii

0
2773

Zbliżają się ważne daty historyczne, wydarzenia ważne dla wszystkich Polaków, dla których bliskie są ideały wolności i demokracji. W dniach tych łączymy się z Lechem Wałęsą, który w dniach Sierpnia 1980 roku i wcześniej, wysoko trzymał polski sztandar Wolności, Dobra i Piękna.  Przeciwstawiamy się pisowskim próbom fałszowania historii, z czym obecnie mamy do czynienia. Tak jak kiedyś w czasie komunistycznej nocy Wałęsy nie złamały prześladowania, nie złamali go komunistyczni prokuratorzy, tak teraz nie złamią go byli prokuratorzy stanu wojennego, obecnie pozostający na usługach PiS.

Z troską, ale i obrzydzeniem obserwujemy nędzne pisowskie próby stawiania Lechowi Wałęsie  jakiś wyimaginowanych, co podkreślamy z całą mocą, urojonych zarzutów. Dokonują tego prokuratorzy,  tak zwanego „Instytutu Pamięci Narodowej”, który w tym kontekście należałoby nazwać Instytutem Hańby Narodowej.

W pełni zgadzamy się z posłem Andrzejem Halickim deklarującym pełne wsparcie dla Lecha Wałęsy ze strony jego ugrupowania politycznego.   Dla milionów Polaków, jak i dla świata Lech Wałęsa pozostanie tym przywódcą, który pchnął pierwszą kostkę domina, co w efekcie doprowadziło do upadku komunistycznego totalitaryzmu. To Lech Wałęsa stał na czele strajku 1980 roku, w Stoczni Gdańskiej, doprowadzając do podpisania historycznego Porozumienia. To Lech Wałęsa stanął na czele „Solidarności”, to Lecha Wałęsę wybrano potem przewodniczącym Solidarności podczas I Zjazdu Solidarności. To Lech Wałęsa jeszcze zanim powstała Solidarność, był aktywnym działaczem Komitetu Założycielskiego Wolnych Związków Zawodowych. To Lech Wałęsa, a nie kto inny, ostrożnie przemykając uliczkami Starego Miasta w Gdańsku, brał udział w codziennej modlitwie  w Bazylice Mariackiej, w intencji aresztowanych wówczas Dariusza Kobzdeja i Tadeusza Szczudłowskiego.

Broniąc Lecha Wałęsy, przypominając jego zasługi, bronimy naszej historii przed frałszerzami. To przykre, że ta rocznica wielkiego zwycięstwa Polaków, jest przez obóz obecnie rządzący wykorzystywana do fałszowania historii. Możecie być pewni, iż historia należycie Was oceni.

Foto: Nowa Historia – Interia

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: