Brytyjski funt wpadł w duże zawirowania

0
133

Brytyjski funt jest nadal pod dużą presją, choć minęło już kilka dni od rezygnacji dwóch ważnych ministrów brytyjskiego rządu. Prawdopodobnie będzie się nadal osłabiał, co nie jest dobrą wiadomością dla pracujących tam Polaków.

Spór o sposób przeprowadzenia brexitu zaostrzył się. – Inwestorzy wyprzedają brytyjskiego funta – mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB.

Kurs funta wobec złotego osłabił się do poziomu 4,90 zł. Wobec dolara do poziomu 1,32. Zawirowania będą trwały, a funt będzie słabszy.

Od redakcji: Ponadto do akcji wkroczył Donald Trump. Co prawda przeprosił on premier May za wywiad dla „The Sun”, to i tak jego wypowiedzi przejdą do historii. Trump instruował May w sprawie składu jej rzadu, ostrzegał, że pozostanie w unii  celnej z  Unią może niekorzystnie wpłynąć na umowę handlową z USA. Trump stwierdził także, że Brian Johnson byłby lepszym szefem MSZ jak i może i premierem jak May.Nigdy wcześniej prezydent USA nie zachowywał się tak arogancko wobec swojego najbliższego sojusznika. To coś niebywałego! Jest też tak, że liderzy nie traktują wypowiedzi Trumpa zbyt poważnie, jedynie jako wyraz unoszących się emocji. Gdyby było inaczej to NATO po ostatnim szczycie szczycie, ku radości Putina przestałoby istnieć. Podkreślają to komentatorzy w USA, w ostatnich dniach prezydent USA ostro krytykował NATO, sojuszników Ameryki, nie było ani jednego krytycznego zdania wobec rosyjskiej polityki.

AJ

Foto: The Indian Express

Wideo: @MarketNews24

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: