Chester Kiercul nie żyje

8
822

 

Z wielkim żalem informujemy o śmierci Chestera Kiercula, właściciela polonijnego Klubu Capitol Club, przy ulicy Milwaukee Ave w Chicago. Capitol i jego właściciel Chester Kiercul, to polonijna legenda,  nierozerwalnie związana z Polonią. Capitol odwiedzało wiele pokoleń polskiej emigracji w Chicago. Koncertowały tam popularne polskie zespoły jak, Lombard, śpiewała Małgorzata Ostrowska i wiele innych gwiazd. Capitol był miejscem wielu polonijnych imprez, między innymi naszych progressowych. W Capitolu organizowaliśmy nasze świąteczne spotkania.

Trudno zliczyć wszystkie polonijne imprezy, jakie odbywały się w Capitolu, w trudnych latach stanu wojennego w Polsce, w Capitolu swoją Miss wybierała wchodząca na polonijny rynek wódka „Finlandia”.

Wielu z nas z pewnością zapamięta Capitol Club jako miejsce oglądania wielu imprez sportowych, wielu ważnych spotkań  piłkarskiej, czy siatkarskiej reprezentacji. Przeżyliśmy w tym miejscu wiele pięknych związanych z sukcesami sportowymi, czy z porażkami polskich reprezentacji.

Capitol Club, to także miejsce, gdzie jak w soczewce widać słabość Polonii. W ostatnich latach. Właściciel klubu miał problem z uzyskaniem odpowiednich licencji, polonijne organizacje  zaś nie potrafiły stanowić wsparcia. Lokalni politycy nie ułatwiali życia, dążąc do wrogiego przejęcia, legendarnego polonijnego klubu. Historia  tego klubu to także historia tego jak w Chicago spadało znaczenie i wpływy Polonii.

Czuwanie przy zmarłym odbędzie się w piątek, 29 grudnia, w Domu Pogrzebowym Skaja w Niles od 3 PM do 9 wieczorem, a msza żałobna zostanie odprawiona w sobotę, 30 grudnia, w kościele św. Konstancji w Chicago. Kiercul planował wydać książkę o swoich perypetiach z władzami Chicago, niestety atak serca zniweczył te plany.

AJ

8 Komentarze

 1. czy aby capitol club byl w stanie wojennym czy chester byl wlascicielem tawerny w tym czasie na central park sprawdzcie i napiszcie raz jeszcze moze mnie pamiec zawodzi?

  • Panie Krzystofie, wówczas przybywało wielu Polakow do Chicago. Jak ktoś poszedł po pracy na piwo, albo w sobotę poderwać laskę, to nie znaczy, że jest komunistycne ścierwo. Komuniatyczno-polonijne ścierwo wysiaduje obecnie w Konsulacie PiS przy LAKE SHORE. Tymi trzeba się zająć.

   • Komunistyczne ścierwo organizowało tam im imprezy jak w Maryla Polonaise, Czisza Lęśna i podobne podskoki. To tam przyjeżdżała Maryla Rodowicz, Pietrzak i podobne pachołki tego obecne
    go systemu.

 2. Jak w stanie wojennym to musiało tam przebywać to ścierwo komunistyczne, które organizowało imprezy to samo co teraz przyklaskuje PIS-dzie.

  • Panie Krzysztofie ! Chciałbym się skontaktować w sprawie osobistej. Miałem kiedyś do Ciebie telefon, jeszcze jak mogliśmy rozmawiać, właśnie u Czestera w Capitolu, no ale zginoł mi ten tel. A mam sprawe. Może Andrzej J. mi go da jak dostanie pozwolenie. Pozdrawiam John

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: