Chicago ma najlepsze restauracje w Ameryce

1
424

Grupa medialna Conde Nast Traveler uznała, że Chicago jest w USA miastem o najlepszych restauracjach. Szefowie kuchni chicagowskich restauracji należą ponadto, do najbardziej kreatywnych. Organizacja publikuje listę 19 najlepszych restauracji w Chicago. Na liście są tak znane chicagowskie lokale jak: Roister, Frontera , czy Mister Beef .

Generalnie możemy powiedzieć, iż zgadzamy się z tą opinią. W ostatnich kilkunastu latach ogromnie podniosła się jakość chicagowskich restauracji. Nie chodzi tylko o ich ogromną różnorodność. W Chicago,  z uwagi na etniczne bogactwo, przez cały rok można chodzić po restauracjach i nie natrafi się na tę samą kuchnię. Znaczna konkurencja wymusza jakość i kreatywność.

Szkoda tylko, iż w tym bogactwie tak mało polskich restauracji. Polska kuchnia nie zdobyła sobie uznania w Ameryce, także z powodu miałkości intelektualnej Polonii. Polska kuchnia w polonijnej stolicy sprowadzona została do prostej, ubogiej kuchni chłopskiej, jaką wielu imigrantów pamiętało z rodzinnych stron. Zapomniano o tym, że polska kuchnia dzieliła się na tę dworską i chłopską. Kuchnia radykalnie zmieniła się w Polsce, w Chicago pozostała w epoce w najlepszym wypadku wczesnego Gierka, jeśli nie późnego Gomułki. Nic dziwnego, iż kuchnia ta, będąca odzwierciedleniem komunistycznego, kartkowego badziewia, nie znalazła uznania szerszej publiczności. Niektórzy usiłowali to zmienić. Na przykład przez wiele  lat mieszkający w Chicago nasz rodak,  arystokrata, Jacek Nieżychowski wydał fascynującą książkę „Kuchnia dworska”, którą i dzisiaj bardzo polecamy. Bez nawiązania do tradycji prawdziwej polskiej kuchni, czyli kuchni dworskiej nigdy nie zmienimy raczej negatywnej opinii, o niej.

wideo 1: ZAGAT /Youtube.com

 

Foto: Time Out

.

 

 

1 Komentarz

  1. Zgadzam się, to wiocha. a już płacenie kartą w polonijnej restauracji? Polusy uznają tylko cash, nie trzeba się rozliczać itd. Tak, ani zostali w epoce Gomułki

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: