Chicago pozywa do sądu Departament Sprawiedliwości Trumpa

0
1089

 

Burmistrz Chicago Rahm Emanuel zapowiedział wniesienie do sądu federalnego pozwu przeciwko rządowi federalnemu,a konkretnie Departamentowi Sprawiedliwości. Chicago nie zgadza się na żądania dotyczące współpracy z Urzędem Imigracyjnym, będące warunkiem otrzymania federalnych grantów na pomoc dla policji i innych służb zabezpieczających porządek publiczny. Zdaniem Chicago żądania stawiane przez Departament kierowany przez Prokuratora Jeff Sessiona są sprzeczne z Konstytucją USA oraz wartościami wyznawanymi przez mieszkańców Chicago. Departament Sprawiedliwości domaga się, aby agenci Urzędu Imigracyjnego posiadali dostęp do wszystkich posterunków policji i innych policyjnych nieruchomości i baz danych. Domagają się pełnej wymiany informacji między chicagowską policją a federalnym Urzędem Imigracyjnym.

Urząd Imigracyjny domaga się pełnego dostępu do osób zatrzymanych przez policję w aresztach.

Chicago nie ukrywa, że wymagania stawiane miastu sprzeczne są z polityką Chicago, dotyczącą witania imigrantów. Z kolei Departament Sprawiedliwości krytykuje Chicago za brak współpracy w sprawie nielegalnych imigrantów.

W informacji rozesłanej do mediów burmistrz Chicago Rahm Emanuel zapewnia, że Chicago pozostanie miejscem przyjaznym dla imigrantów. Miasto nie zamierza wypełniać żądań stawianych przez władze federalne, dotyczących kontroli statusu imigracyjnego mieszkańców.

Foto; You-Blog.Club

Wideo: LIVE SATELLITE NEWS

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: