Ciemne powiązania polityków PiS z aferą reprywatyzacyjną

0
362

 

Od pewnego czasu nie ma dnia, aby nie wychodziły na światło dzienne coraz bliższe powiązania polityków PiS z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie.  Dzisiaj dowiedzieliśmy się, o tym,  że szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda pracował w kancelarii adwokackiej, która uczestniczyła w procesie reprywatyzacji nieruchomości w polskiej stolicy.

W związku z aferą Wąsika domagano się zwołania posiedzenia sejmowej Komisji d/s służb specjalnych.  Obecnie wniosek ten rozszerzono o przesłuchanie Bejdy, jednego z najbliższych Mariusza Kamińskiego. Bejda także dobrze znał się z Jakubem Rudnickim, oskarżonym w aferze reprywatyzacyjnej. Jak widać PiS stworzył w Warszawie układ, który skutecznie pilnował interesów spółki „Srebrna”.

Premier Morawiecki dzisiaj w parlamencie deklarował pełne zaufanie do panów Kamińskiego i Wąsika. Premier bierze odpowiedzialność za działania obu Panów. Musi tak mówić, jest zależny przecież zależny od środowiska politycznego PiS. Spółka ‘Srebrna” powstała z inicjatywy Jarosława Kaczyńskiego i zadaniem panów Kamińskiego i Wąsika było pilnowanie interesów tej spółki. Zaczęło się od założenia fundacji przez Jarosława Kaczyńskiego, z grupą kilku przyjaciół, w tym panem Czabańskim. Kaczyński zainwestował majątek, bo aż 30 złotych. Te 30 złotych rozrosło się do wielu milionów majątku spółki „Srebrna”. To jest kilka biurowców, tysiące metrów powierzchni biurowej wynajmowanej przez PiS. Na etatach spółki pracowało wielu polityków PiS, zarabiając ogromne pieniądze.

Więcej na ten temat w materiale wideo jaka dzisiaj odbyła się w parlamencie.

Wideo: @ Platforma News

Foto: INNPoland.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: