Czarny piątek przeciw ustawie “Zatrzymaj aborcję”!

3
329

Dziś w całej Polsce odbywają się wielotysięczne protesty w ramach czarnego piątku. Poznań, Szczecin, Gorzów, Tarnów, Gdańsk, Gdynia i w wielu innych miastach trwają manifestacje.  Główna demonstracja trwa w Warszawie. Akcja skierowana jest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Prawo i Sprawiedliwość chce zaostrzenia prawa aborcyjnego, uczestniczki i uczestnicy manifestacji opowiadają się za polską laicką, opowiadają się przeciwko zaostrzaniu i tak jednej z najbardziej restrykcyjnych ustaw antyaborcyjnej.  Słyszymy hasło: ‘Polska laicka, nie katolicka”.

Uczestnicy krzyczą, iż to kobieta powinna mieć prawo do decydowania o sobie. Kościół nie powinien wtrącać się do życia publicznego.

W Warszawie manifestacja rozpoczęła się pod siedzibą arcybiskupów warszawskich na ulicy Miodowej. Główne stacjonarne zgromadzenia odbywają się pod Sejmem i w godzinach popołudniowych pod siedzibą PiS. Uczestniczki manifestacji zatrzymują się pod kościołami, protestując przeciwko ingerencji Kościoła w życie Polaków. Uczestniczki manifestacji nie chcą, aby ich dzieci żyły w kraju, w którym prawa kobiet są tak dramatycznie ograniczane.

Ustawa proponowana przez PiS jest barbarzyńska zmusza polskie rodziny do heroizmu, do rodzenia, dzieci śmiertelnie chorych, a potem mają patrzeć jak dziecko w kilka dni umiera. To barbarzyńska ustawa.

Uczestnikom manifestacji nie chodziło tylko o barbarzyńskie zaostrzenie prawa aborcyjnego. Ludzie mają dość piekła jakie Polakom i Polakom chcą zgotować polscy biskupi i ich zaplecze polityczne.  Polski nie zgadzają się na to, aby stare dziady decydowały o życiu Polek i Polaków.

Podstawowym hasłem w trakcie manifestacji był: „Wolny Wybór”. Mamy XXI wiek, a Polki muszą walczyć o dostęp do antykoncepcji, edukacji seksualnej, zakazywanej przez Kościół i PiS. To się dzieje w Polsce to cofanie się do czasów średniowiecznych. PiS wraca do sprawy aborcji, gdyż ma do spłacenia dług wobec Kościoła katolickiego.

wideo: Strajk.eu

Foto: Express Kaszubski

3 Komentarze

 1. A Ś C I E R W O M I C R O P H ON E z komentarzem toruńskiego skurwiela czy jak mu tam oczywiście jak zwykle wie lepiej

 2. Historia moze nie uczy, ale pokazuje trendy oraz paralele. Kto leniwy, wcale sie nie uczy. Kto roztropny, z podpowiedzi dawnych historyj skorzysta.
  Sanacja była taką samą kliką, jak obecnie PiS.
  A Legioniści – to zakon PC.
  Gdy zmarł Piłsudski, całe to towarzystwo wzięło się za głowy.
  I na przykład – mimo że w wiekszości byli to wojskowi -żrąc sie między sobą wcale nie przygotowali Polski militarnie.
  Polska była bezbronna. Armia polska działała według XIXwiecznej doktryny wojennej (kawaleria – jedyna formacja ofensywna, jaką rozumiał Piłsudski; absolutny brak zrozumienia dla techniki wojskowej; pogarda dla broni pancernej i artylerii, inwestycja ideologiczna w KOP, tak jak teraz w OTK….)
  Czy to Państwu czegos nie przypomina?
  Czy to znaczy, że po odejściu Pana KAczyńskiego JArosąłwa, Prezesa i Brata (oby Opatrznośc zawsze raczyła zachowywać go w zdrowiu, pogodzie mysli i jasności charakteru) cąły PiS sie weźmie za łby? Oczywiście.
  Będa przez kilka lat kurczowo trzymac się stołków , organizując różne obchody, parady i wręczanie buław z kościelnymi hierarchami na pierwszych miesjcach (patrz Śmigły Rydz), ale wyżraą się wzajemnie.
  Zaniedbywanie obronności kraju i fałszywa doktryna wojskowa już w pełnym rozkwicie (patrz: pan Macierewicz Antoni).
  PiS upadnie, tak jak upadła sanacja. I z podobnym wynikiem: szkód napędzanych obłędna ideologią zostanie nam mnóstwo.
  Niestety, potrwa to jeszcze kilka lat.
  Bo jak na razie w panice PiS-sanacja sięgnęła po te sama karte, która ochroniła sanacje na kilka lat: prostemu ludkowi podrzuciła pożywke “bić Żyda”. I ludek się tym chłe, chłe, chłe zajmuje, podobnie jak przed wojną. Ale to taktyka na ktrótką mete. Tak więc: PiS powtarza wszystkie złe numery sanacji (jak dotąd jeszcze bez Berezy, ale kto wie??? w końcu wyspa Bute to była taka “Berezka”, choć a rebours), i podobnie źle skończy.
  Skończy w niesławie.

 3. No cóż p. Godek za rozpętanie burzy ma dobrą zapłatę, jest czlonkiem Rady Nadzorczej państwowej spółki, więc dlaczego nie ma być przyzwoitka Polek i za kare nie wtrącać ich do więzień! Kara przyjdzie z czasem!

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: