Czego boi się PiS w sprawie samolotów dla VIP-ów?

0
719

Na środowym posiedzeniu Komisji Obrony Narodowej posłowie zapoznali się z informacją MON na temat zakupu samolotów dla VIP-ów. Po kilku wypowiedziach polityków PO, wskazujących, iż nie było powodów do dokonywania zakupu samolotów z wolnej ręki, wiceminister Kownacki przerwał dyskusję, stwierdzając, iż takie głosy nie powinny padać. Natomiast minister Kownacki nie potrafił odpowiedzieć na żadne pytanie. Jedyna metoda dostępna dla niego to zamknięcie ust opozycji.

Nie wiemy kiedy polska prokuratura przesłucha uciekiniera Wacława Berczyńskiego, byłego pracownika Boeinga,specjalisty od przetargów w Polsce oraz wykańczania caracali. Czy Wacław Berczyński, były pracownik Boeinga miał wpływ na dokonanie zakupu tych samolotów? Na te i inne pytania oczekujemy odpowiedzi. Najwyraźniej PiS boi się dyskusji na ten temat, nawet w trakcie komisji sejmowej. To dla PiS temat bardzo niewygodny.

Działania MON od dawna budzą niepokój. W praktyce wstrzymano proces modernizacji polskiej armii. Macierewicz zaś tworzy jakieś amatorskie jednostki mięsa armatniego, jego prywatnej armii.

Opozycja konsekwentnie deklaruje, iż nie pozwoli sprawy zamieść pod dywan, będzie opinię publiczną informować o dochodzeniu w tej bulwersującej sprawie. Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się w Sejmie.

Wideo: platformawideo

Foto: TVP Info

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: