Czy dla Macierewicza istnieje jakaś miara głupoty?

1
218

“Minister obrony narodowej wprowadza w błąd opinię publiczną, kłamie, w sprawie dotyczącej bezpieczeństwa Państwa” – powiedział na konferencji prasowej Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej poseł Czesław Mroczek . “To zdarzenie bez precedensu” – zaznaczył, odnosząc się do opublikowanego portal Onet.pl pisma Zastępcy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. bryg. Jana Dziedzica. Według dokumentu z 18 stycznia br., podczas posiedzenia Komitetu Wspólnego Eurokorpusu odbywającego się 1 grudnia 2016 r. w Madrycie, ówczesny Szef Sztabu Generalnego WP Mieczysław Gocuł “zgodnie z decyzją Ministra ON” poinformował Komitet o “planach stopniowego wycofania z Eurokorpusu (EC) polskiego personelu wraz ze sprzętem w ciągu dwóch lat”.

Polscy sojusznicy byli zaskoczeni decyzją Polski.  To właśnie w razie zagrożenia, to eurokorpus miał nieść Polsce pomoc. Macierewicz dramatycznie ogranicza możliwości obronne Polski. To rzecz niesłychana.

Jest także sprawa prezydenta. Jak wygląda wiarygodność prezydenta? Czy prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych wiedział o tym, że Polska wycofuje się z eurokorpusu. Sytuacja ta pokazuje także, iż prezydent Duda nie ma nic do gadania, jest tylko marionetką, pozbawioną własnej osobości.

Minister Macierewicz wstrzymał proces modernizacji Polski. Nie ma helikopterów, obrony przeciwlotniczej. Brygady pancerne mają wymienić się czołgami. Brygady pancerne nie będą w stanie osiagnąć gotowości bojowej przez kilka lat.

Nie wiadomo, czy jest jakaś miara koszmarnych decyzji, czy jest jakaś miara głupoty, powodująca, że Macierewicz wyleci z tego rządu. Większość Polaków domaga się dymisji Macierewicza.

Mało kto już pamięta opowieści Antoniego Macierewicza i sprzedaży Mistrali za jednego dolara. Ten szkodnik powinien zostać usunięty na śmietnik historii. To jedyne miejsce, gdzie jest miejsce na dla tego szkodnika. Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej na ten temat.

Foto: Notes from Poland

Wideo: platformawideo//outube.com

1 Komentarz

  1. Macierewicz z lat 60-tych i 70-tych to był bohater, jeden z przywódców walki o wolność i niepodległość.
    Macierewicz dzisiaj to wariat, szkodnik, być może też rosyjski i/lub amerykański agent. Rosyjski z oczywistych powodów, amerykański zaś z powodu szkodliwego dla Polski i Polaków torpedowania koncepcji oparcia bezpieczeństwa Kraju na europejskiej współpracy. Woli kupować broń z USA i sprowadzać amerykańskich żołnierzy. Nie jest znana cena (w dolarach) jaką za te pomysły zapłaci polski podatnik. W każdym razie ja bym starał się dawać zarobić raczej obywatelom tych państw, które są razem z Polską w UE i które już wspomagają Polaków finansowo w ramach UE. Szukanie przyjaciół daleko a z sąsiadów robienie sobie wrogów jest debilizmem wytłumaczalnym tylko zdradą.
    *
    Macierewicz pełni rolę papierka lakmusowego dobrze mierzącego stopień zidiocenia oraz/lub zobojętnienia społeczeństwa polskiego.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: