Decyzja UNESCO w sprawie Puszczy Białowieskiej

0
352

To kłamstwo, że Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO nie wezwał Polski do wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej” – powiedziała podczas konferencji prasowej Szefowa Gabinetu Środowiska w Gabinecie Cieni Platformy Obywatelskiej, poseł Gabriela Lenartowicz. W ogóle sprawa Puszczy Białowieskiej, to kolejna kompromitacja PiS na arenie między narodowej. UNESCO wpisało Puszczę Białowieską na listę obiektów dziedzictwa zagrożonych zniszczeniem. Polska starała się nie dopuścić do tego, na szczycie UNESCO w Krakowie, wykorzystując do tego wiodące światowe demokracje, a konkretnie Azerbejdżan i Kazachstan. Jednak sprytna dyplomacja także państw tak zwanego Międzymorza, uniemożliwiła rządowi PiS te manipulacje.

Marszałek Sejmu po raz kolejny nie zgodził się na rozpatrywanie przez Sejm projektu uchwały autorstwa Po w sprawie Puszczy. Politycy PiS jak zwykle posługiwali się kłamstwami. Odpowiedzialny  w rządzie za szczyt wicepremier Gliński kłamał twierdząc, że sprawy Puszczy nie w porządku obrad szczytu. Szczyt UNESCO od początku planował się zajmować tą sprawą i to w sposób nie taki jak chciałby tego rząd PiS, ale z pożytkiem dla Polski, dla środowiska naturalnego.

Następnie premier Beata Szydło kłamała w żywe oczy, twierdząc, że w sprawie Puszczy w uchwale UNESCO nie ma nic w sprawie wycinki drzew w Puszczy, jest i to wyraźnie.

Sprawa Puszczy Białowieskiej o wielu tygodni jest przedmiotem doniesień prasowych. Minister Szyszko opowiada piramidalne brednie o lewackich ekologach i inne bajki, dowodząc skrajnej niekompetencji rządu i Jego samego. W Puszczy trwa wycinka drzew, przeciwko której protestują ekolodzy, obserwujący jak niszczone jest naturalne środowisko.

O lewackich ekologach mówiono także w programach stacji radiowej, Pana Tadeusza Rydzyka, Radia Maryja, znanego polskiego biznesmena związanego z PiS, występującego także w roli zakonnika katolickiego.

Czy ktoś wyobraża sobie na przykład w USA, aby w Parku Narodowym Yellowstone prowadzić wycinkę lasów na taką skale? To zupełnie niemożliwe.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka w piątek 7 lipca odbyła się w polskim parlamencie.

opracowanie AJ

Foto: ekologia.pl

Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: