Deforma edukacji – początek końca polskiej oświaty

0
527

“Kiedy w szkołach będą podręczniki, dlaczego pani premier pozwala na segregację dzieci i co z programem 500+ dla nauczycieli” – dociekała podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Krystyna Szumilas. “W pierwszym dniu nauki, w nowym roku szkolnym te pytania zadają sobie rodzice i nauczyciele” – zaznaczyła.

Dzisiaj nowy rok szkolny rozpoczęło 5 milionów polskich dzieci.  To, że miliony polskich dzieci mogło dzisiaj rozpocząć nowy rok szkolny jest zasługą polskich samorządowców, którzy „stanęli na rzęsach”, aby w trudnych warunkach stworzonych przez paranoiczne pomysły minister Zaleskiej dali sobie radę, choć oczywiście bałaganu organizacyjnego stworzonego przez ministerstwo jest mnóstwo. Tylko miasto Warszawa musiało wydać 70 milionów złotych dla zrealizowania pomysłów Zalewskiej.

Politycy opozycji obiecują, iż będą pytać ile z tych pieniędzy udało się samorządom odzyskać.

Nie można także z oczu także tracić faktu, że polska szkoła po deformie, staje się miejscem politycznej indoktrynacji. Z podstawy programowej wykreślono wiele dzieł wybitnych Polaków, które mogą ucznia uczyć samodzielnego myślenia. Podstawy programowe do nauczania historii to zupełnie osobna historia. Powiem szczerze, trudno wymyśleć coś głupszego. Program szkolny pozbawiony został historycznej refleksji, zamieniony został w propagandę polskiej głupoty historycznej, polityka historyczna, stała się przykładem polskiego kłamstwa historycznego.

Odchodząc od tematu, gdyż to margines, także wśród Polonii w Chicago, działają organizacje, wspierane przez rząd PiS, dla których propagowanie polskiego kłamstwa historycznego stało się ważnym elementem działania. Będziemy takie działania, niestety często wspierane przez polskie placówki dyplomatyczne obserwować i informować o nich.

Dzisiaj dla wielu rodziców początek roku szkolnego wiązał się z zaskoczeniami. Rodzice odprowadzając dzieci do szkoły dowiedzieli się, że nie ma podręczników dla dzieci. Dzieci z kolei dowiedziały się, że nie ma ich ulubionej nauczycielki, gdyż akurat straciła pracę.

Dzisiaj już wiemy, informowały posłanki PO w trakcie konferencji w Sejmie, że 10 tysięcy nauczycieli dostało zwolnienia z pracy.

Najważniejszą, obrzydliwą rzeczą jest łamanie kręgosłupów nauczycieli, czyli wracamy do wspomnianej już podstawy programowej, gdzie będzie się mówiło o dobrych stronach, pomijając te mniej chwalebne. Można powiedzieć tak. Dawne kłamstwo komunistyczne zastąpione zostanie, przez nowe kłamstwo pisowskie.

Ze swojej strony wierzymy, że tak jak w czasach komuny nie udało się zakłamać historii, zakłamać rzeczywistości, tak nie uda się tym razem. Dla młodzieży w tamtych czasach organizowano dodatkowe kursy nauczania.  Być może trzeba będzie wrócić do tej metody. Prawda, także przekazywana była w polskich domach, z pokolenia na pokolenie.

Więcej na ten temat, w materialne wideo z konferencji prasowej jaka na ten temat zorganizowana dzisiaj została w Sejmie.

Wideo: Platforma News

Foto: Portal Samorządowy

 

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: