Demokratyczni ustawodawcy w Illinois zdradzili wyborców

1
452

Zakończyła się już, zwołana przed gubernatora Bruce Raunera, nadzwyczajna sesja stanowej legislatury. Zakończyła się ona wielką klapą, co stan Illinois, i każdy z nas boleśnie  odczuje. Stanowy Kongres, gdzie demokraci mają większość w obu Izbach, nie potrafił uchwalić zbalansowanego budżetu, postanowiono radośnie wydawać i pożyczać pieniądze, których stan nie posiada.

Finansowych problemów stanu nie rozwiąże  wysoka podwyżka podatków. Zaszkodzi ona biznesowi.  Stan Illinois posiada ogromne długi, w tej chwili niezapłacone rachunki wynoszą 15 miliardów dolarów. Deficyt stanowym w budżecie wyniesie ponad 7 miliardów dolarów.

Illinois jest stanem, który w USA traci najwięcej mieszkańców. Podwyżka podatków, przy najwyższych w USA, podatkach od nieruchomości, przyspieszy proces opuszczanie naszego stanu, przez osoby prowadzące rodzinne biznesy, przez zwykłych rezydentów, których nie będzie stać, na zapłacenie wysokich podatków. Wyjadą oni do Indiany, albo Wisconsin, do stanów, które rozwijają się znacznie lepiej od Illinois.

Illinois posiada najwyższe w USA długi wobec  funduszy emerytalnych. Wynoszę one obecnie ponad 200 miliardów dolarów. Ustawodawcy postanowili udawać, że problemu nie ma, że wszystko jest w porządku.

Polityka ta spowodowała, iż Illinois posiada najgorszy rating kredytowy w USA. Stan musi pożyczać, co kosztuje coraz więcej.  Konieczność pożyczania coraz większych sum, na coraz wyższy procent, to prosta droga do finansowej katastrofy.  Żadną pociechą nie jest fakt, iż Illinois ma pierwszy od trzech lat budżet. Budżet ten, gdzie nie usiłuje się rozwiązać żadnego problemu to wjazd na drogę do finansowej katastrofy. Demokratyczni ustawodawcy postanowili zawiązać oczy i jak orkiestra na Titanicu grać do końca.

Sytuację  podsumował gubernator Bruce Rauner. Zwrócił uwagę na fakt, iż liderzy Demokratów w stanowym Kongresie postanowili głosować zmiany, ewentualne reformy finansowe,  dopiero po najbliższych wyborach. To zła polityka.  Ciekawe jak wyborcy potraktują swoich ustawodawców, którzy tak drastycznie podnieśli ich podatki. Na razie politycy ci postanowili działać w myśl zasady, iż po nas choćby potop. Niestety polonijne media relacjonują sytuację na żenująco niskim poziomie. Polonijni dziennikarze często powiązani są z rozmaitymi lokalnymi koteriami, reprezentują interes dziwnych grup interesów.

Foto: Wand TV

Wideo: Illinois Policy

1 Komentarz

  1. Demokraci zdradzili wyborców? A czy oni obiecywali kiedyś, że nie podniosą podatków? Przecież w ich programach podwyżki podatków stanowią główny i przeważnie jedyny element. Wyborcy z Cook county z Chicago na czele tego wymagają i dlatego głosują na demokratów. Pozostała część Stanu się nie liczy i tak jest bardzo często z własnego wyboru (niska frekwencja).
    Wodzowie rządzącej demokratyczno-związkowej mafii z M.Madigan na czele tak długo przeciągali sprawę budżetu aby zmęczyć ludzi. Wielu odczuło ulgę po uchwaleniu i nawet część republikanów głosowała za uchwaleniem budżetu, który przedłuża agonię Stanu. Jednak Madigan i jemu podobni będą na “zasłużonych” emeryturach jak to nastąpi. Nigdy nie miałem wątpliwości co do prawdziwych intencji demokratów tak na szczeblu federalnym jak i stanowym. Ich główny cel to zniewolenie i podporządkowanie obywateli w stylu komuno-faszystowskim, czyli absolutna kontrola i władza.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: