Dobre wystąpienie Kamili Gasiuk Pihowicz

0
218

Prawo i Sprawiedliwość kończy już demontaż trójpodziału władzy w Polsce. PiS podporządkował sobie Krajową Radę  Sądownictwa. Rada ta działa nielegalnie, ale to inna sprawa. W trakcie zakończonego już posiedzenia Sejmu posłanka Pawłowicz przedstawiała sprawozdanie dotyczące działalności jeszcze starej Rady. Wystąpienie Pawłowicz było czymś zupełnie niesłychanym.  Posłanka PiS opowiadała o własnej polityce zagranicznej prowadzonej przez starą KRS.  Zapewne  chodziło o krytyczne wypowiedzi dotyczące zmian w polskim sądownictwie.

PiS krzyczy na osoby wypowiadające się na forum międzynarodowym, krytykujące zmiany przeprowadzane przez PiS. Mówi się o donoszeniu na swój kraj. To tak jak z przemocą domową. Kiedy ofiara przemocy domowej poskarży się, krytykuje się ją, że wynosi sprawy rodziny na zewnątrz. Sprawca przemocy w takim wypadku pozostaje pod ochroną, jak rząd łamiacy  prawo i ograniczający prawa obywateli. Winny ma być obywatel broniący swoich praw, a nie rząd je łamiący. To sposób rozumowania PiS.

Jak zwykle w przypadku PiS, Pawłowicz posługiwała się oszczerstwem, pomówieniem, klasycznym kłamstwem.  Jakby chciała pokazać, że PiS może wszystko, że każda podłość jest dozwolona.

Na temat ten wypowiedziała się posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk Pichowicz.

Foto: naTemat

Wideo: @Janusz Jaskółka

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: