Dojna zmiana. Żądamy jawności wydatków!

  1
  307

  Informowaliśmy na naszych łamach o interpelacji poselskiej posła Brejzy, dzięki której ujawniono wysokość nagród jakie otrzymywali poszczególni ministrowie w rządzie PiS. Posłowie praktycznie otrzymywali pod stołem druga pensję.

  Posłowie opozycji przypomnieli podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie, że PiS wcześniej przygotował ustawę podnoszącą wynagrodzenia członków rządów. Ustawa wywołała protesty i prezes Kaczyński nakazał jej wycofanie.  Mimo to szybko wymyślono jak obejść brak podwyżki i stworzono system nagród, jakie sowicie sobie przyznawano. Nagrody stanowiły około 40% wynagrodzenia ministrów. Działo się to w sytuacji, gdy w sferze budżetowej nie było środków na podwyżki płac. Pensje nauczycieli wzrosły zaledwie o 1.5%, wiadomo jak wyglądała sytuacja w służbie zdrowia.

  Nic dziwnego, iż w tej sytuacji posłowie opozycji domagają się pełnej jawności dotyczącej wydatkowania publicznych pieniędzy.

  Dlatego posłowie PO złożyli szczegółową interpelację poselską w tej sprawie. Trzeba pamiętać, iż nagrody obejmują nie tylko ministrów, ale i wiceministrów, jak i gabinety polityczne ministrów. Tutaj PiS dla swoich notabli jest także bardzo hojny.

  Posłowie PO domagają się więc przedstawienia im pisemnego uzasadnienia przyznawanych nagród. W interpelacji posłowie pytają o uzasadnienie przyznania nagród przyznanych dla premier Beaty Szydło? Kto występował w tej sprawie? Posłowie pytają także o uzasadnienie dla wypłacanych nagród w przypadku odwołanych ministrów.

  Jakie było uzasadnienie wypłacenia ponad 80 tysięcy nagrody dla Mariusza Błaszczaka? W czasie po pamiętnym huraganie na Pomorze, gdy szwankowała pomoc rządu, Mariusz Błaszczak nie pracował, przebywał na plaży. A może Błaszczak otrzymał nagrodę za tuszowanie sprawy zabójstwa Igora Stachowiaka/ Ciekawe będzie także uzasadnienie dla  ministra Waszczykowskiego. Nie, tutaj, dodam od siebie, iż nagroda może i była uzasadniona w związku z wybitnymi odkryciami ministra w dziedzinie geografii. Minister wniósł wielki wkład w światową naukę, więc może nagroda związana z odkryciem państwa San Escobar może miała swoje uzasadnienie.

  Foto: Kurier Lubelski

  Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej na ten temat.

  Wideo: @Platforma News

  1 Komentarz

  1. dojna zmiana doiła, doi i będzie doić, bo taka jest jej pisia natura. Opanowali sądy i zrobią co chcą. Głupi naród cieszy się że przywalili bezpieczniakom i dali nie swoje 500+ niekoniecznie potrzebującym. Nie widze przyszłosci dla tego kraju. No future!

  Skomentuj

  Prosze wpisz komentarz!
  Wpisz Imie: