Droga społeczności Avaaz!

0
258

2017 nie był łatwym rokiem, ale obywatelski opór rósł w siłę! Nigdy nie byliśmy bardziej dumni z tego ruchu – nie tylko z Avaaz, ale i z tych wszystkich, z którymi idziemy ramię w ramię.

Powstrzymaliśmy marsz skrajnej prawicy w kilku krajach, uprzykrzaliśmy życie politykom spod znaku Trumpa, otworzyliśmy nasze serca dla uchodźców, wygraliśmy ważne walki w obronie naszej planety i pokonaliśmy toksycznych przeciwników: od Monsanto po Ruperta Murdocha.

Ale najpiękniejsze jest to, JAK wygrywamy. Nie szerzymy strachu ani gniewu, nie stosujemy manipulacji. Wygrywamy miłością, nadzieją i pomysłowością. Jesteśmy zmianą, którą chcemy widzieć wokół siebie. Każdym naszym czynem budujemy świat, o którym marzymy. I robimy to RAZEM.

A więc naprzód, roku 2018!!!

Z wdzięcznością dla was wszystkich, dzięki którym to wszystko stało się możliwe, i z nadzieją na nadchodzący rok,

Ricken, Emma, Fatima, Alice, Nana, Spyro, Nataliya i Danny wraz z całym zespołem Avaaz . Warto włączać się w rozmaite inicjatywy organizacji pozarządowych, zwłaszcza, gdy jak w Polsce opozycja demokratyczna, tak koszmarnie zawodzi.  Wspierajmy organizacje pozarządowe.

PS. Jeśli uważasz, że sytuacja jest beznadziejna… racja, zagrożenia są realne, ale pomyśl, co byłoby gdybyśmy wszyscy załamali ręce? Nasi dziadkowie mierzyli się z o wiele większymi problemami, mając o wiele mniej niż my. Nie możemy się tak po prostu poddać. Jeszcze jedno: w tym roku zwracajmy uwagę, jakim mediom ufamy. Celem skrajnej prawicy i rosyjskiego rządu jest zarażenie cynizmem zaangażowanych ludzi takich jak my, szerzenie własnych historii i kłamstw (głównie na Facebooku), które odbierają nadzieję, podważają zaufanie do demokracji, instytucji, mediów i do nas nawzajem. Tu znajdziesz dowód (artykuł w Guardianie w j. angielskim). W 2018 roku życzę nam mądrej walki o wszystko, co kochamy!!!

Foto: Active Wild

Wideo: Avaaz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: