Duda wetuje, internecie zawrzało, a niech wrze!

15
835

Prezydent Andrzej Duda zawetował tak zwaną ustawę degradacyjną, odbierającą stopnie wojskowe komunistycznym generałom.

Jesteśmy zaskoczeni i zawiedzeni, ale decyzji PAD dotyczącej zawetowania ustawy degradacyjnej komentować nie będziemy” – napisała Beata Mazurek na Twitterze. – Być może trzeba będzie znaleźć inny sposób, lepiej doprecyzować pewne zapisy w ustawie, ale nasz rząd na pewno nie zostawi tej kwestii nierozwiązanej – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej.W prawicowym internecie zawrzało, co mnie bardzo ucieszyło. Zawsze cieszy mnie, kiedy obóz polityczny PiS, który postanowił zniszczyć młodą polską demokrację,  żre się między sobą. A niech się żrą co mi tam!

Ustawa degradacyjna była oczywiście bublem prawnym, jak wiele innych ustaw przygotowanych przez pisowskich nieuków. W tej ustawie nie pozostawiono degradowanym żadnej możliwości obrony, obrony swojej postawy, przedstawienia swoich racji, które zmusiły ich do takiej, nie innej postawy.  W kulturze europejskiej, do której Polska przecież aspiruje, odbieranie prawa do obrony jest czymś zupełnie niespotykanym. Ustawa ta nie miała szans na obronienie się przed europejskimi trybunałami sprawiedliwości. Europejskiej kulturze prawnej urąga wiele innych pisowskich ustaw i o to, toczy się spór z Komisją Europejską.

Ustawa była także głupia, degradowała ludzi, którzy w trumnach leżą i bronić się nie mogą.  Wojna z trumnami to jedna z głupszych wojen, jaką można  prowadzić. Degradowanie polskiego kosmonauty, Hermaszewskiego było już niczym innym, jak jakąś niczym nie uzasadnioną zemstą.   Nie pamiętam, aby Hermaszewski z orbity okołoziemskiej jakoś szczególnie tę, Polskę zniewalał.To prawda, Polska znajdowała się pod sowiecką okupacją, historyczna ocena działalności, polskich komunistów zawsze będzie negatywna. Jednak to wojowanie z trumnami, wojowanie z radzieckimi cmentarzami, z mogiłami żołnierzy, którzy byli takimi samymi ofiarami komunizmu, jak Polacy jest haniebne i wystawia jak najgorsze świadectwo pisowskiej Polsce.

Po prezydencie Andrzeju Dudzie nie spodziewam się niczego dobrego. To element  obozu politycznego, niszczącego Polskę, niszczącego dorobek pokolenia Polaków, którzy wolność dla Polski wywalczyli. W tym konkretnym przypadku dobrze, iż prezydent ustawę zawetował, co w niczym nie zmienia mojej negatywnej oceny prezydentury Andrzeja Dudy.Przyznam się szczerze nie chce mi się czytać analiz, dotyczących sytuacji w PiS, i tego, kto  tam komu, zrobi kuku. Cały ten obóz, bez żadnych wyjątków, ma swoje miejsce na śmietniku historii i im szybciej tam trafi tym lepiej dla Polski i dla nas wszystkich. Kto wie, może. to początek końca temu politycznemu wypaczeniu pod nazwą Prawo i Sprawiedliwość!  Tego wszystkim życzę na Święta! Tego życzę z całego serca.

Foto; Business Insider

Andrzej Jarmakowski

15 Komentarze

 1. Oj tam Oj tam pewnie kolejna pisssssssuarowa ustawka pod radiomaryjnà tłuszcze.
  Nieuki pisssssssuarowa owszem ale to ichnia swołocz ze scierwem miejscowym?

 2. Być może, dlatego na świeta całemu PiS zyczę, aby poszli sobie na smietnik historii, z Rydzykiem na czele!

 3. A ja wszystkim wyborcom i zwolennikom PiS-u bez zadnej okazji zycze aby poszli po rozum do glowy I to bez wzgledu jaka ta droga bedzie dluga.

   • @Jarun.

    Wedlug pewnej definicji zlo to jest to co nie jest niezgodne z zasadami moralnosci, jest niegodziwe, jest szkodliwe, wrogie i zgubne w skutkach dzialanie.
    Ale dokladna wiedza, ktora sprzyja dobroci, ktore jak Pan Jarun przytacza z Biblii (List do Rzymian 12:21) moze zwyciezyc zlo pozwala ludziom unikac nieswiadomego akceptowania niegodziwych czynow. Pomaga tez strzec sie wszystkiego co jest z niegodziwoscia zwiazane.
    Tylko zdefiniowane i jasno okreslone zlo mozemy w ten sposob o jakim Pan Jarun pisze zwyciezyc.

    • Oczywiści trudno się nie zgodzić z wywodem pani Naftali. Tylko jak to się ma do walki na argumenty, a nie typowego obrażania przeciwnika, z którego (nota bene) nic nie wynika.

     • @Jarun
      No!
      Ciekawy komentarz!
      Tylko jak on sie ma do komentrza niejakiego Jaruna zamieszczony ponizej???
      Cytuje:
      ‘’’Oczywiście skurwysyn Jarmakowski cenzuruje moje wypowiedzi -komunistyczna swołocz… SB -cki donosiciel, ale tego debila i chama Johna to przepuszcza!’’’

 4. Andrzej Duda chyba tak kalkuluje. “Prezes i pisiory na drugą kadencję mnie nie poprą, można wierzgać”. Poza tym, ile można być obiektem kpin…”strażnik pióra”, “Adrian”.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: