Dwa polskie banki wśród 10 najlepszych na świecie

0
145

 

Dwa polskie banki znalazły się wśród dziesięciu najbardziej innowacyjnych na świecie. Za taki wyjątkowy pomysł uznano pierwszą na świecie placówkę banku w wagonie pociągu.

Idea Hub Express, rozwiązanie Idea Banku, zwyciężyło w kategorii „Phygital Distribution” konkursu DMI Awards, wyłaniającego najbardziej innowacyjne usługi finansowe na świecie. Pierwsza placówka bankowa oraz przestrzeń coworkingowa usytuowana w wagonie pociągu zdobyła Złoto za nowoczesny model dystrybucji usług.

Jury kategorii „Phygital Distribution” doceniło praktyki banków, które przyczyniają się do tworzenia nowoczesnych ekosystemów pomiędzy marką a konsumentami zarówno w świecie wirtualnym, jak i realnym. Nagrody wręczano podczas gali w Rzymie.

– Polskie banki należą do najcenniejszych polskich dóbr eksportowych, a jednocześnie najbardziej niedoceniach w kraju – mówi w rozmowie z MarketNews24 Katarzyna Siwek, dyrektor Biura Analiz i Komunikacji.

Organizacja EFMA (European Financial Management Association), która we współpracy z firmą konsultingową Accenture zorganizowała konkurs Distribution & Marketing Innovation Awards, to instytucja skupiająca profesjonalistów wyspecjalizowanych w marketingu i dystrybucji usług finansowych. EFMA zrzesza ponad 3300 firm ze 130 krajów, zajmuje się badaniami rynku, wydaje branżowe raporty i publikacje, a także organizuje międzynarodowe konferencje czy konkursy.

To nie pierwsza nagroda Idea Banku w konkursie DMI. W edycji 2015 serwis transakcyjny Idea Cloud zdobył pierwsze miejsce w kategorii Best Digital Distribution Innovation. W tym samym roku bank został uhonorowany nagrodą Most Disruptive Innovation za wachlarz innowacyjnych usług dla przedsiębiorców – Idea Cloud, przestrzenie coworkingowe Idea Hub oraz Mobilny Wpłatomat.

Foto: SME Banking Club

Wideo: @ MarketNews24

Foto: SME Banking Club

Drugim z nagrodzonych polskich banków jest mBank.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: