Dzięki Wam w sercu pozostanie tylko zadra!

3
547

Premier Mateusz Morawiecki

Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki

Do napisania tego listu skłoniła mnie  odpowiedź Pana premiera Mateusza Morawieckiego udzielona  podczas konferencji w Monachium, na pytanie dziennikarza „New York Timesa”, jak i bezduszna, pozamerytoryczna odpowiedź Konsula Generalnego RP w Chicago Pana Piotra Janickiego, skierowana do dziennika „Chicago Tribune” . Obu odpowiedzi udzielono w  związku z impresjami ocalonych z Holocaustu.  Przyczyną wypowiedzi ocalonych, czyli ludzi, którzy przeszli prawdziwe piekło, jest koszmarna, zła ustawa o IPN. To ustawa ta, sprowokowała serię wypowiedzi,  na które oficjalni przedstawiciele rządu postanowili niefortunnie odpowiadać.  Odpowiadacie w sposób  nieprzemyślany, w gruncie rzeczy, ośmieszając Polskę i Polaków.   Bezmyślnie brniecie w ślepy zaułek, budując swoimi wypowiedziami coś,  co można nazwać polskim kłamstwem historycznym. To kłamstwo historyczne buduje Pan Premier, składając kwiaty, na mogiłach współpracującej z Niemcami Świętokrzyskiej Brygady NSZ.  To są nowi bohaterowie Polski PiS! Nie wstyd Panu?Kompromitują Pana wypowiedzi o odpowiedzialności Żydów za Holocaust.

Tak samo kłamstwem historycznym jest stwierdzenie, że Polska przez 50 lat nie mogła bronić się przed fałszywymi oskarżeniami.  Wierutnym kłamstwem jest budowanie fałszywego obrazu, że dopiero rząd PiS zaczął walczyć z nieprawdziwymi opiniami dotyczącymi polskiej historii. Bzdura! Wcześniej zrobiono bardzo  wiele. Wasz sukces polega na tym, że skutecznie niszczycie to wszystko, co osiągnięto wcześniej. Jesteście znakomitymi burzycielami. W burzeniu nikt Wam nie dorówna.

W Stanach Zjednoczonych, organizacje nowej Polonii w czasach Solidarności, potem stanu wojennego, blisko współpracowały z wieloma organizacjami żydowskimi.  Ta dobra współpraca zaowocowała, że POMOST skupiający nowszą amerykańską Polonię zaproszony został jako reprezentant Polonii, do potężnej „Fredom Federation”, skupiającej narody uciskane przez komunizm w Europie i Azji.  To jedna z ważnych organizacji skupiającej Amerykanów żydowskiego pochodzenia umożliwiła polonijnej organizacji otworzenie biura w Waszyngtonie.  Także spora część sprzętu radiowego dla podziemnej Solidarności, trafiającego do Polski za pośrednictwem Biura „S” w Brukseli zakupiona została dzięki pomocy finansowej organizacji Amerykanów żydowskiego pochodzenia.

Oprócz tej cennej politycznej pomocy, nie można zapomnieć o odruchach serca.  Pamiętam jak na manifestacje pod konsulat PRL przychodziły świetnie mówiące po polsku Panie, Amerykanki żydowskiego pochodzenia, proszące o adresy działaczy Solidarności, którym potem wysyłały paczki, czy inną pomoc.  Nigdy nie przestały być Polakami, choć wiele z nich nosiło w sercu zadrę. To też prawda. Wspomożenie wolnościowych aspiracji okazało się dla nich ważniejsze,  niż zadra noszono w sercu! Teraz dzięki głupiej ustawie i niepoważnym straszeniu prokuratorem, pozostanie tylko, często niestety, uzasadniona zadra!

Konsul  Generalny RP w Chicago Janicki pisze do Chicago Tribune, odpowiada na opinię: „iż Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki”. To oczywiście krzywdząca opinia. Jednak! Czy Pan zwariował i o drogę pyta? Czy nawet w celach socjologicznych, nie słucha Pan tej mowy nienawiści jaka płynie z polonijnych audycji radiowych, nie słucha pan tych ponurych antysemickich kawałków jakimi częstują  Polonię, tutejsi radiowcy? Przypomina Pan „Żegotę”, której zasług nikt nie neguje, ale udaje, że nie widzi Pan demonów jakie obudził rząd, który Pan reprezentuje, w postaci nacjonalizmu i antysemityzmu.   Nie ma Pan odwagi na potępienie tych zjawisk, bo to przecież Wasz twardy elektorat! To dla tego twardego elektoratu, z szablą w dłoni, z gębą pełną patriotycznego frazesu,  tworzycie coś, co szumnie nazywacie „polityką historyczną:, a tak naprawdę, jest tworzeniem, śmiesznego polskiego kłamstwa historycznego. Ponieważ doskonale Pan wie, że nawet w okolicy siedziby Konsulatu RP, gdzie Pan urzęduje, wielu mieszkańców z polskimi korzeniami,  biegle włada językiem polskim i słucha tych pełnych nienawiści bredni jakie płyną z polonijnych radiowęzłów, proszę nie udawać, że zjawisko to posiada marginalny charakter, lub nie istnieje. Proszę nie kłamać!  Ponieważ nie potrafi się Pan do tego odnieść,ponadto milczeniem pomija Pan, te momenty polskiej historii, które chwały nie przynoszą, tworzy Pan wrażenie, że Polacy rzeczywiście wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Jak cała polityka rządu, który Pan reprezentuje, osiąga Pan skutek odwrotny od zamierzonego. Natomiast słuchając polonijnego radia rzeczywiście można odnieść wrażenie, że Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki i niestety będzie to wniosek uzasadniony.  Jak Pan może tego nie dostrzegać! Jak się nie potrafi Pan odnieść do takich negatywnych zjawisk, to lepiej siedzieć chicho,  Inaczej przynosi się więcej szkody niż pożytku.

Obecna władza zaś w kajdanki zakuwa Władysława Frasyniuka, a jednocześnie nie widzi rasistowskich haseł, nie widzi haseł antysemickich i rasistowskich na Marszu Niepodległości! Tym ludziom kajdanki nie grożą! Tak wygląda Wasza równość  wobec prawa.

Foto:  Polityka

Andrzej Jarmakowski

3 Komentarze

 1. Bardzo celnie. Ze wstydu można się spalić słuchając Morawieckiego. Ze wstydu mozna się spalić audycji nadawanych ze stacji WPNA. To prawda, pełno tam antysemickiego jadu. Rozgłosnia ta wstyd przynosi Polonii. Nie korzystam z usług biznesów tam reklamujących się.

 2. 28-letni wikary i katecheta z Podlasia miał trzykrotnie zgwałcić nieletnią. Do sądu trafił akt oskarżenia, biskup odsunął od pełnienia posługi kapłańskiej.
  Jak informuje Radio Białystok, do Sądu Okręgowego w Białymstoku trafił akt oskarżenia przeciwko 28-letniego Marcina Ł. 28-latek jest wikarym i katechetą w jednej ze szkół podstawowych w województwie podlaskim. W maju i czerwcu ubiegłego roku Marcin Ł. miał zwabiać na plebanię młodszą niż 15 lat dziewczynę a następnie gwałcić. Miał to zrobić trzykrotnie.
  Oskarżony o popełnienie trzech zbrodni
  Rozmawialiśmy o tej sprawie z Prokuraturą Okręgową w Ostrołęce. – Prokuratura wysłała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia 15 lutego – mówi w rozmowie z Gazeta.pl Edyta Elżbieta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. – Oskarżono Marcina Ł. o popełnienie trzech zbrodni. Są to zbrodnie zgwałcenia małoletniej poniżej 15 roku życia – dodaje. Prokuratura nie podaje wielu informacji, m.in. dotyczących dokładnego wieku pokrzywdzonej oraz miejsca zamieszkania oskarżonego. – Chodzi przede wszystkim o dobro pokrzywdzonej – mówi Łukasiewicz.
  Biskup go zawiesił
  Marcin Ł. obecnie został zawieszony w pełnieniu funkcji wikarego. – Z informacji, które posiadamy z właściwej kurii biskupiej wynika, że na mocy dekretu biskupa został odsunięty od pełnienia posługi kapłańskiej – mówi rzecznik ostrołęckiej prokuratury.
  Oskarżonemu o trzykrotny gwałt grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: