Europa musi wydać bilion dolarów na inwestycje w energetyce

0
134

linieMiędzynarodowa Agencja Energii IEA ostrzega, że Europa w ciągu najbliższych 20 lat będzie musiała wydać około biliona dolarów na inwestycje w energetyce. Konieczne będzie budowanie nowych elektrowni jak i inwestycje w infrastrukturę jak linie przesyłowe. W wielu krajach stan infrastruktury nie jest najlepszy. Przekonała się o tym Bułgaria. Fatalny stan linii przesyłowych doprowadził do znacznej podwyżki cen energii elektrycznej, co stanowi poważny problem polityczny.

Polska także potrzebuje nowych elektrowni, jak inwestycji w linie przesyłowe. Polska zapowiedziała budowę elektrowni jądrowej, nie rozwiązuje to jednak problemu. Ekolodzy wzywają do stawiania na odnawialne źródła energii, trzeba jednak przypomnieć, że z energetyki wiatrowej, słonecznej, elektrowni wodnych pokrywamy 1% zapotrzebowania na energię elektryczną. Krótko mówiąc pytanie brzmi, czy ekolodzy, którzy wzywają do walki z zanieczyszczeniem środowiska, zgadzają się wieczorem czytać książki przy świeczkach.

Także w USA wykorzystanie elektrowni wiatrowych, paneli słonecznych, biopaliw, zapewnia nam około 1% zapotrzebowania na energię. Biopaliwa przyczyniły się także do powstania głodu na świecie, to bardziej skomplikowany problem, w każdym bądź razie biopaliwa, to jedno z większych oszustw rolniczego lobby. IEA ostrzega, że albo zaczniemy inwestować w energetykę, albo rzeczywiście poczytamy sobie przy świeczkach.

PA

Foto: www.nettg.pl

 

Międzynarodowa Agencja Energii IEA ostrzega, że Europa w ciągu najbliższych 20 lat będzie musiała wydać około biliona dolarów na iwestycje w energetyce. Konieczne będzie budowanie nowych elektrowni jak i inwestycje w infrastukturę jak linie przesyłowe. W wielu krajach stan infastruktury nie ejest najlepszy. Przekonała się o tym Bułgaria. Fatalny stan linii przesyłowych doprowadził do znacznej podwyżki cen energii elektrycznej, co jest problemem politycznym.

Polska także potrzebuje nowych elektrowni, jak inwestycji w linie przesyłowe. Polska zapowiedziała budowę elektrowni jądrowej, nie rozwązuje to jednak problemu. Ekolodzy wzywają do stawiania na odnawialne źródła energii, trzeba jednak powiedzieć, że z energetyki wiatrowej, słonecznej, elektrowni wodnych pokrywamy 1% zapotrzebowania na energię elektryczną. Krótko mówiąc pytanie brzmi, czy ekolodzy, którzy wzywają do walki z zaniczyszczeniem środowiska, zgadzają się wieczorem czytać książki przy świeczkach.

Także w USA wykorzystanie enektrowni wiatrowych, paneli słonecznych, biopaliw, zapewnia nam około 1% zapotrzebowania na energię. Biopaliwa przyczyniły się także do powstania głodu na świecie, to bardziej skomplikowany problem, w każdym bądź razie biopaliwa, to jedno z większych oszustw rolniczego lobby. IEA ostrzega, że albo zaczniemy inwestować w energetykę, albo rzeczywiście poczytamy sobie przy świeczkach.

PA

Foto: www.nettg.pl

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: