Europa według PiS -⁠ słowa vs. fakty

0
293

Po ostatnim szczycie, dramatycznej porażce partii Jarosława Kaczyńskiego PiS uruchamia nowy festiwal kłamstw twierdząc, że nie chce wyprowadzić Polski ze struktur Unii Europejskiej. W naszej ocenie – mówili politycy PO podczas konferencji prasowej w Sejmie –  działania PiS, praktyka i budowanie sojuszy politycznych, prowadzi w prostej linii do wyprowadzenia Polski z Unii” – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie przedstawiciel Komisji ds. Unii Europejskiej, poseł Mariusz Witczak.

Jarosław Kaczyński już przed wejściem do Unii mówił o stratach jakie przyniesie członkostwo w Unii. Jarosław Kaczyński o stratach jakie odniosą polscy rolnicy. Wtórowali mu prof. Legutko, prof. Krasnodębski. To są europejscy stratedzy Unii.

Jarosław Kaczyński jest twórcą Europy dwóch prędkości co dla Polski niebezpieczne i groźne.

Minister Waszczykowski spotyka się z Marine Le Pen, która mówi o europejskiej utopii.  On wypowiada się w podobny sposób.

Premier tuż po wyborczym zwycięstwie wyprowadza unijne flagi ze swojego biura. Prof. Pawłowicz – inna prominentna reprezentantka PiS mówi o „europejskiej szmacie”. Premier kompromituje się, wysyłając list przeciwko kandydaturze Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej.

W  Europie PiS tworzy sojusze w państwami eurosceptycznymi, osłabiając Unię Europejską. Przyjdzie jeszcze czas, gdy sądy i prokuratura będą w Polsce działały normalnie.

PiS jest w naszych dziejach epizodem. W Kodeksie Karnym jest artykuł 129 przewidujący karę do 10 lat więzienia za zawieranie międzynarodowych porozumień szkodliwych dla interesu państwa.

Jest jeszcze czas, Polska powinna zrewidować swoje podejście do integracji europejskiej. Trzeba rozpocząć starania o przyjęcie euro. Bez tego Polska znajdzie się gdzieś na peryferiach europejskiej polityki. Polityka PiS prowadzi Polskę na peryferie.

Foto: Bytom

Wideo: platformawideo / Youtube.com

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: