Fakty o Faktach część 3 – wybory w Alabamie

0
146

 

Dzisiaj, we wtorek,  Alabama wybiera swojego senatora. Kto wygra, Doug Jones, czy Roy Moore? Wybory  obserwowane są w całych Stanach Zjednoczonych.   Kandydat republikanów oskarżony został o utrzymywanie kontaktów seksualnych z nieletnimi nastolatkami. Gdyby nie te oskarżenia, odrzucane przez kandydata, pewnie republikanin nie miałby kłopotów z wygraniem wyborów.  Prezydent poparł  republikańskiego kandydata, nie bacząc na oskarżenia jakie na nim ciążą.

Wielu republikanów nie wyobraża sobie sytuacji, aby Moore, facet oskarżany o pedofilię zasiadał w Senacie. Inni twierdzą, że wybory w Alabamie mogą być punktem zwrotnym w sytuacji politycznej  w USA. O tym rozmawialiśmy w trzeciej części Faktów o faktach w tym tygodniu.

Wieczorem z wielką uwagą obserwować będziemy rzecz jasna, wyniki wyborów w Alabamie. Krzysztof Koch nie ukrywał, iż Doug Jones jest jego faworytem i chciałby, aby demokrata wygrał, w tym tradycyjnie republikańskim stanie.

Czy nasze przewidywania były trafne, przekonamy się już za kilka godzin, we wtorek wieczorem, choć nie wykluczone, iż będziemy musieli dość długo czekać na wyniki, gdyż walka wyborcza jest bardzo zacięta.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: