Fakty o Faktach na święta, o zmianie ustroju Polski (1)

5
319

 

Wraz z prof. Moniką Nalepą, Piotrem Włodarczykiem, liderem KOD Polonia USA i red: Darkiem Wiśniewskim  komentujemy ostatnie wydarzenia w Polsce. Niestety dla wszystkich, którym drogie są demokratyczne wartości, nie będą to miłe święta. W Polsce rządząca, antydemokratyczna większość  przyjęła ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, likwidujące trójpodział władzy. Niestety prezydent zapowiada podpisanie ustawy, nie dostrzegając tego, że są one sprzeczne z Konstytucją.

Polska zmienia ustrój, przestaje być krajem demokratycznym.  Obywatel, w starciu z rządem nie będzie mógł liczyć na bezstronne rozpatrzenie jego sprawy, gdyż sądy, sędziowie, ich kariery w pełni zależeć będą od polityków partii rządzącej.

 

Nie będą to dobre święta, nie ma się z czego cieszyć. Oczekujemy, że Komisja Europejska ropozcznie procedurę zgodnie z art. 7 Traktatu Europejskiego,dotyczącą poważnych naruszeń zasad praworządności jakie następują w Polsce.

Monika Nalepa jest optymistką i uważa, że Polacy nie dadzą sobie zabrać wolności.  Oby miała rację.

5 Komentarze

    • Jesteś pewna, no to szybciutko z koperta pobiegnij do człowieka z nikąd, który zamiast zająć się wiara wykorzystuje starych ludzi i wyciąga od nich ostatnie grosze, strasząc ich grzechem, a sam ma ich nie miarę. Zapytaj, dlaczego wyrzucili go z niemieckiej parafii i jak mu szedł handel samochodami, gdzie podziały się świadectwa udziałowe i cegiełki na ratowanie Stoczni Gdańskiej?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: