„Fakty o Faktach” o Marszu Niepodległości

0
367

Kolejne wydanie programu „Fakty  o „Faktach, portalu Progressforpoland.com.Moimi gośćmi byli: Piotr Włodarczyk, lider KOD Polonia USA, Darek Wiśniewski. Potem z Krzysztofem Kochem rozmawialiśmy o tym co dzieje się w USA. W Polsce odbywało się wiele rozmaitych imprez związanych z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzień ten zdominowany został przez marsz zorganizowany przez tak zwanych narodowców.

Media na świecie  szeroko informowały o rasistowskich hasłach,  o “białej Europie” i innych skandalicznych transparentach jakie niesiono podczas tego marszu. Co to wspólnego miało z rocznicą niepodległości? Jeżeli ktoś chciałby zaszkodzić Polsce, to powinien uczyć od narodowców.  Organizatorzy tego marszu skompromitowali Polskę, wyrządzili jej wielką krzywdę, gdyż nie cała Polska jest ksenofobiczna, rasistowska, faszystowska. Niestety w świat poszedł jednoznaczny przekaz. W Warszawie manifestują faszyści.

Nic dziwnego, że w pierwszych dwóch segmentach rozmawialiśmy o marszu narodowców.

Przypuszczam, że szczególnie dla wielu Polaków w Ameryce, to szczególnie bolesne. Mamy przecież przyjaciół, często członków rodziny, wyglądających nieco inaczej. Dlatego tak bolą rasistowskie hasła. Działo się to w Warszawie mieście, szczególnie ciężko doświadczonym przez wojnę, przez nazizm.

Odwoływanie się do faszyzmu w Warszawie, jest szczególnie bolesne.

Bolesne jest także to, że wielu polityków PiS nie dostrzegało w tym marszu, niczego niestosownego.

Po prostu wstyd.

W ostatniej części, tematyka amerykańska, zapraszamy do oglądania.

Foto: Pudelek TV

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: