Fakty o Faktach o wydarzeniach w USA

0
183

 

Program nagrywaliśmy w niedzielę, wiedzieliśmy, iż najdalej w środę, a okazało się, że Izba już we wtorek przegłosuje reformę systemu podatkowego.

Głosowany będzie projekt reformy systemu podatkowego.  Gdy wraz z Moniką Nalepą komentowaliśmy wydarzenia w USA dołączył do nas Krzysztof Koch, dawniej sekretarz w Wydziale Stanowym KPA.

W trakcie weekendu pojawiły się pogłoski o możliwości odwołania przez prezydenta specjalnego prokuratora Roberta Mullera, prowadzącego dochodzenia dotyczącego nielegalnego wpływu Rosji na kampanię wyborczą w USA. Tak zwane konserwatywne media, na praykładHannity domagają się w każdym swoim programie odwołania Mullera. Trwa także akcja mająca podważenie wiarygodności specjalnego prokuratora.

Preydent liczy, iż szybko otrzyma od Mullera list stwierdzający, iż jest on poza podejrzeniami.  Czy tak się stanie? Jak zadziałają bezpieczniki amerykańskiej demokracji, gdyby prezydent chciał odwołać Mullera?

Moi rozmówcy byli optymistami, uważali, iż demokracja w USA działać będzie lepiej niż w Polsce, w USA trójpodział władzy oparty jest na solidnych fundamentach.

Czekamy na głosowanie reformy podatkowej, którą popiera zaledwie tylko jedna trzecia Amerykanów. Republikanie mogą za tę niepopularną ustawę zapłacić wysoką cenę w wyborach 2018 roku. Reforma podatkowa zwiększy deficyt USA o 1.5 biliona dolarów.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: