Fakty o faktach, oskarżenie 13 Rosjan

0
220

W ostatnim segmencie „Faktów o Faktach”, komentowaliśmy wydarzenia w Stanach Zjednoczonych. Po strzelaninie na Florydzie sporo manifestacji, podczas których uczestnicy domagają się ograniczenia dostępu do broni. Gdy komentowaliśmy wydarzenia w USA media komentowały postawienie zarzutów 13 obywatelom Rosji, oskarżonym o stworzenie konspiracji w sprawie nielegalnego wpływania na przebieg kampanii wyborczej w USA. Ich działania polegające także na kradzieży tożsamości, fałszowaniu dokumentów, na podstawie, których zakładano konta bankowe i fikcyjne firmy, miały na celu zdyskredytowanie jednego z kandydatów i systemu demokratycznego w ogóle. Cały proceder opisany został na ponad trzydziestu stronach sądowych dokumentów.

Prezydent Donald Trump nie będzie już mógł mówić, że Rosja nie wpływała na kampanię wyborczą. Wpływ Rosji na kampanię w USA jest dobrze udokumentowany. Pytanie brzmi co USA czynią, aby uniemożliwić manipulacje przed listopadowymi wyborami.

 

Już po nagraniu audycji dowiedzieliśmy się o postawieniu zarzutów byłemu szefowi kampanii wyborczej Donalda Trumpa Richardowi Gatesowi.  Postawiono mu zarzuty  dotyczące prania pieniędzy. Gates jak doniósł dziennik Los Angeles Times przyznał się do winy ma złożyć zeznania przeciwko poprzedniemu szefowi kampanii Donalda Trumpa, Palowi Manaforte.

Dochodzenie Roberta Muellera coraz bliżej prezydenta , koncentruje się również na operacjach finansowych związanych z kampanią wyborczą.

Zapraszamy do wysłuchania trzeciej części.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: