Fakty o Faktach, polityka w Ameryce też schodzi na psy

0
183

 

O wydarzeniach w USA rozmawiałem z Krzysztofem Kochem. Gdy nagrywaliśmy nasz program w niedzielę, z powodu nieuchwalenia przez Kongres prowizorium budżetowego, rząd jeszcze nie pracował. Sytuacja uległa zmianie we poniedziałek późnym wieczorem, kiedy osiągnięto porozumienie. Porozumienie osiągnięto na chwilę, gdyż w lutym być może czeka nas powtórka z rozrywki, wówczas trzeba będzie uchwalić kolejne prowizorium budżetowe.

Moim zdaniem przegranym tej sytuacji jest lider demokratów w Kongresie Chuck Schumer, zawarł on porozumienie na warunkach prezydenta, nie otrzymując w zamian nic, przede wszystkim niczego nie załatwiono w sprawie ‘marzycieli”. Z Kongresu nadchodzą informacje, iż republikanie zamierzają pracować nad reformą prawa imigracyjnego na swoich zasadach.

Wiemy, iż w ubiegłym tygodniu Robert Mueller przesłuchiwał Prokuratora Generalnego Jeff Sessiona. Wiadomo także, że Session domaga się, aby nowy szef FBI zwolnił swojego zastępcę Andrewa McCabe. Natomiast prezydent bez żony leci do Davos na Forum Gospodarcze. Forum zawsze broniło wolnego handlu, zwalczało protekcjonizm, więc Trump może usłyszeć wiele gorzkich uwag. Silna będzie pozycja Angeli Merkel, po porozumieniu dotyczącym nowego rządu w Niemczech.

W USA prawnicy badają, czy legalne było opłacenie dla gwiazdy porno Stormy Daniels za milczenie w sprawie jej romansu z prezydentem Trumpem. Prezydent miał spotykać się z gwiazdą w czasie, kiedy jego żona była w ciąży.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: