Fakty o Faktach, rządzący nadal kompromitują Polskę

0
237

Spotkaliśmy się 4 marca, niemal w 50 rocznicę Marca 1968 roku, kiedy komunistyczna władza, rozpętawszy obrzydliwą antysemicką nagonkę, wyrzuciła z Polski, kilkanaście tysięcy Polaków żydowskiego pochodzenia.  Polaków tych wyrzucono, odbierając im polskie obywatelstwo i posiadany majątek.

Pamięć o tamtych dniach, o rozprawie ze studentami zakłócona została z powodu partactwa politycznego obecnie rządzących, czyli ustawy o Holokauście jak się niezbyt precyzyjnie określa się ją w świecie. Wpłynął pierwszy pozew do sądu, przeciwko argentyńskiej gazecie. Polski sąd rzecz jasna nie posiada żadnej jurysdykcji w Argentynie. Skutek działania polskiej Fundacji zajmującej się tak naprawdę kompromitowaniem i ośmieszaniem  Polski  jest odwrotny od zamierzonego. Prasa w Argentynie zalana została artykułami dotyczącymi antysemityzmu Polaków. W Argentynie nigdy nie pisano tak źle o Polsce i Polakach. Gazeta ‘Pagina 22” jeszcze raz zamieszcza artykuł, z dodatkowymi zdjęciami. Gratulujemy PiS i jego poplecznikiem tego, że dzięki Wam pisze się o Polakach tak źle,dzięki , Waszemu niewyobrażalnemu politycznemu partactwu politycznemu  na całym świecie dorabiać będą Polakom, gębę ksenofobów, antysemitów, faszystów. Rząd PiS jest za to odpowiedzialny. To wy tak zszargaliście Polakom opinię. To wasze polityczne partactwo.

W Polsce obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Obchodom nie towarzyszyła żadna historyczna refleksja, przemowy, między innymi prezydenta Andrzeja Dudy  dowodziły, że obecnie rządzący są kłamcami, budującymi, nową historię Polski. Za niedopuszczalne uważam twierdzenia nazywające Żołnierzy Wyklętych ojcami Wolnej Polski. To absurd i historyczne kłamstwo mające na celu pomniejszenie znaczenia Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. PiS nie udało się przejąć tej tradycji, to postanowili stworzyć swoją.

Tak zwani żołnierze wyklęci, oprócz czynów bohaterskich, dopuścili się również wielu zbrodni na ludności cywilnej. To fakt historyczny, którego ukryć i negować nie sposób. Tworzenie z nich, wyłącznie bohaterów jest straszne, to zakłamywanie historii.

W ogóle patrząc na ostatnie wydarzenia, widać, że Polacy w kraju, przede wszystkim rządzący nie potrafią zmierzyć się z naszą historią.  Tworzą historię opartą na nieprawdziwych mitach. Aż strach pomyśleć jak będą wyglądały obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.

Polska nie potrafi wyjść z kryzysu w jaki sama się wpędziła kabotyńską ustawą o IPN, polska delegacja przebywała w Izraelu, ale jej wizyta skończyła się fiaskiem. Nie mogło być inaczej, gdyż ekipa obecnie rządząca ekipa nie potrafi przyznać się do błędu i wycofać się z głupich decyzji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: