Fakty o faktach, trwa dochodzenie Roberta Muellera

0
177

Kiedy w niedzielę nagrywaliśmy audycję docierały do nas już pierwsze informacje dotyczące decyzji USA o ochłodzeniu stosunków z Polską, w związku, z tak zwanym prawem o Holocauście. Komentowaliśmy zapowiedź nałożenia ceł na importowaną do USA stal i aluminium. We wtorek pomysł wprowadzenia ceł skrytykował spiker Izby Reprezentantów Paul Ryan, zaś prezydent wyraźnie wstrzymuje się jeszcze z tą decyzją. Ekonomiści ostrzegają przed rozpoczęciem wojny handlowej, która przynieść może  dla amerykańskiej gospodarki znaczne straty.

Działania prezydenta są nieprzewidywalne, w każdej chwili decyzja w tej sprawie może zapaść.

Komentowaliśmy nowe fakty dotyczące dochodzenia specjalnego prokuratora Roberta Muellera. Już po nagraniu audycji wezwanie na przesłuchanie otrzymał były doradca prezydenta Sam Numberg. Początkowo odmówił on jakiejkolwiek współpracy z Muellerem, ale we wtorek zmienił zdanie, deklarując pełną współpracę. Nunberg przyszedł na wywiad do CNN pod wpływem alkoholu co też jest swoistą ciekawostką.

Ponadto napłynęły informacje o niezgodnym z prawem wykorzystywaniu przez prezydenta, do celów komercyjnych pieczęci prezydenta. Z łamanie prawa zarzuca się także specjalnej asystentce prezydenta Kellyanne Conway. Pracownikom administracji nie wolno popierać kandydatów na rozmaite urzędy.

Najważniejsza wiadomość dotyczy Korei Północnej i być może pewnego sukcesu olimpijskiej dyplomacji, prowadzonej przez Koreę Południową.

Północ zgadza się na czas rozmów, zawiesić swoje próby z bronią jądrową, jak i próby z nowymi typami rakiet.

Zapowiedź rozmów, czy zgłoszenie gotowości do ich podjęcia nie oznacza jeszcze sukcesu, do tego droga jeszcze bardzo długa i wyboista.

Dochodzenie Muellera nabiera tempa i obejmuje coraz szerszy krąg współpracowników prezydenta. Badana jest także legalność wypłat dla gwiazdy filmów erotycznych Stormy Daniels, której miano zapłacić około 130 tysięcy dolarów za milczenie na temat jej romansu z Donaldem Trumpem. Czy gwieździe zapłacono z funduszy kampanijnych, czy z prywatnych pieniędzy prezydenta

AJ

Foto: The Hill

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: