Fakty o Faktach

1
871

Prezentujemy pierwsze wydanie naszego programu publicystycznego „Fakty o Faktach” Można powiedzieć pierwsze koty za płoty, następnym razem będzie lepiej Choć w pierwszym wydaniu rozmawiamy wyłącznie o Polsce, to w przyszłości starać będziemy się po połowie dzielić czas pomiędzy Polskę i Stany Zjednoczone. W obu krajach dzieją się rzeczy ważne, i często dramatyczne. Jeżeli chodzi o Polskę, coraz bardziej zaniepokojeni jesteśmy stanem polskiej demokracji. Niszczenie trójpodziału władzy, polityczna kontrola sądów, prokuratury, zamach na organizacje pozarządowe, likwidacja służby cywilnej budzą niepokój.

Będziemy o tym mówić, także dlatego, że Polonia w Chicago od wielu lat, jest fałszywie informowana o wydarzeniach w kraju. Wiele mediów, związanych z tak zwaną prawicą, żyje w swoim, nieistniejącym świecie. Do Chicago niemal każdego tygodnia przybywają nawiedzeni emisariusze, opowiadający chicagowskiej publiczności piramidalne brednie.
Często narracja ta, podlana zostaje religijnym sosem, choć z chrześcijaństwem nie ma to nic wspólnego. W salach parafialnych dowiadujemy się, o tym jak to Unia Europejska jest ekspozyturą na przykład masonerii i innych wrażych sił.


W pierwszym odcinku z Darkiem Wiśniewskim rozmawiam o tak zwanej reformie sądownictwa w Polsce, która z reformą nie ma nic wspólnego. Ustawy zgłoszone przez prezydenta wcześniej zawetowane, nie przeciwdziałają politycznej kontroli sądów.
Reforma sądów dotknąć może także wielu członków polonijnej społeczności, którzy na przykład prowadzą w Polsce jakieś biznesy. Jeżeli wejdą w drogę jakiemuś ustosunkowanemu pisowcowi, czy będą mogli liczyć na sprawiedliwe traktowanie w sądach?
W drugiej części rozmawiam z Januszem Majewskim wspominamy trochę czasy młodości, czyli okres Ruchu Młodej Polski, rozmawiamy jak czarnoskóremu Polakowi żyło się na Wisła. Zaskoczyła mnie opinia Janusza, który powiedział, iż obecnie boi się on latać do Polski.
W trzeciej części z Jerzym Filipkowskim, rozmawiamy o piłce nożnej, zastanawiając się dlaczego w bieżącym sezonie polskie kluby wypadły tak słabo, po raz pierwszy od pięciu lat żaden nie zakwalifikował się do fazy grupowej rozgrywek europejskich. Filipkowski zwraca uwagę, na ogromne przemęczenie zawodników i brak przerwy między sezonami. Dlatego proponuje on skrócenie sezonu z 37 do 35 kolejek. Filipkowski krytycznie wypowiada sie na temat przepisu, zgodnie z którym w klubie może występować na boisku jedynie dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej.
Zapraszamy
AJ

1 Komentarz

  1. Widać Progress się rozwija, mówicie też o Polonii, tutaj dzieją się intelektualne fanaberie, nie zapomnijcie o katabasach

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: