Festiwal arogancji PiS

0
169

Dzisiaj w całej Polsce trwa strajk nauczycieli. Strajkujący nauczyciele spotkali się z zaskakującymi ocenami ze strony PiS. Zdaniem PiS tylko chwalenie Jarosława Kaczyńskiego jest zachowaniem dopuszczalnym. Tylko takie zachowanie jest dozwolone. Poseł PiS Stanisław Pięta mówiąc o strajku opowiadał o czerwonym lumpenproletariacie, który należy wyrzucić.

Zdaniem PiS dopuszczalne są tylko oceny, poglądy akceptowane przez Komitet Centralny PiS. Polacy posiadający inne zdanie powinni zostać obrażeni. Dlatego politycy PO wypowiedź posła Piety kierują do Komisji Etyki poselskiej. Politycy PiS muszą posiadać świadomość, że ich wypowiedzi nie będą bezkarne.

Inny przykład arogancji władzy, to wypowiedź ministra Mariusza Błaszczaka.który referendum w Legionowie nawał działalnością antyrządową. W referendum ponad 90% głosujących opowiedziała się przeciwko szkodliwym pomysłom PiS. Ludzie mają prawo wyrażać swoje zdanie, mówić o szkodliwej polityce PiS.

Dzisiaj w całej Polsce trwa strajk szkolny. Nauczyciele protestują przeciwko reformie szkolnej PiS, strajk trwa w ponad 3700 szkół w całej Polsce.

O godzinie 11 odbyła się konferencja prasowa Sławomira Broniarza, przewodniczącego ZNP. Mówił on m.in. o interwencjach policji w protestujących szkołach, co jest – zdaniem Broniarza – próbą zastraszenia środowiska.  Przykłady zastraszania nauczycieli docierają z całej Polski. Nauczyciele jednak się nie przestraszyli. Związkowiec mówił też o “nagonkach ze strony jak to określił “władz kuratoryjnych”, które miały żądać przedstawienia list osób strajkujących, naciskami władz samorządowych i dyrektorów szkół, którzy mieli żądać od nauczycieli “jednoznacznej deklaracji, że nie wezmą udziału w strajku”.

PiS manifestuje przy okazji swoją arogancję i butę oraz nienawiść wobec Polaków, nie zgadzających się na chore pomysły partii rządzącej.

Foto: Tygodnik Społeczno-Oświatowy Głos Nauczycielski

Wideo: platformawideo /Youtube.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: